Молодь і люди, які ще не досягли пенсійного віку, матимуть можливість робити внески до так званих аналогів пенсійних фондів незалежно від того, чи вони офіційно працевлаштовані. Це для того, щоб дати можливість сучасному поколінню заробити на пенсію, адже, як каже статистика, близько 60% сучасних 30-річних осіб не матимуть пенсії, бо одержують зарплату “у конверті” або взагалі вибрали закордонні заробітки.
Стати учасником накопичувального пенсійного забезпечення зможуть і всі ті, хто працевлаштований офіційно, і ті, хто не працює або працює сам на себе, або їздить за кордон. Якщо йдеться про офіційно працевлаштованих, то платежі вони ділитимуть разом із роботодавцем. Сума буде неістотною – приблизно 1% від зарплати.
2023 року роботодавець платитиме 1%, 2024 — 1,5%, а 2024 — 2%. Держава зі свого боку нараховуватиме на рахунок клієнта таку ж суму і тим самим після досягнення пенсійного віку особа отримуватиме одразу дві пенсії. Ту, яку отримують і сьогоднішні пенсіонери, і ту, яку людина самостійно нагромадить завдяки новій системі.
Ті, хто не працевлаштований, сплачуватимуть усі суми внесків самостійно. За попередніми підрахунками, сума виходить близько 2 доларів на день. Стільки дорахує держава, і чекати старості буде вже не так страшно.
В уряді зазначили, що додатково нагромаджувати гроші не зможуть лише ті, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку.
Читайте також:
Для власників банківських карток багатьох українських банків з літа діятимуть нові правила. Які саме обмеження…
Частина українців можуть отримати грошову допомогу від міжнародного фонду в межах нового етапу програми фінансової…
Комунальники зробили важливу заяву, що торкнеться частини українців. Плату за газ у травні можуть не…
Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.
Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…