Процедуру медіації можна використовувати для врегулювання будь-яких конфліктів у цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносинах, у справах про адміністративні правопорушення.
Також медіацію можна буде використовувати у кримінальних провадженнях при підписанні угод про примирення потерпілого та підозрюваного (обвинуваченого).
Фізичні та юридичні особи можуть звернутися до медіатора до звернення до суду, під час досудового розслідування або під час виконання рішення суду. Крім того, проведення цієї процедури не впливає на перебіг позовної давності.
Стати медіатором зможе будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базову підготовку з медіації в Україні або за кордоном.
В Україні медіаторів готуватимуть навчальні заклади; організації, які забезпечують проведення процедури; об’єднання медіаторів; суб’єкти господарювання будь-якої форми власності, які мають право проводити медіацію.
Закон набирає чинності через три місяці після його опублікування. Документ має підписати президент України.
Фото: Рexels
Читайте також:
Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.
Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.