Директор Інституту картоплярства, кандидат сільськогосподарських наук Микола Фурдига пояснив, як уберегти свій урожай від такої напасті.
Так, за словами вченого, рак картоплі – захворювання, відоме вже кілька сотень років. Викликає його гриб Synchytrium endobioticum. Він потрапляє в клітину бульби, розмножується, в результаті з’являється суха тверда маса, яка розміром може бути навіть більшою за саму бульбу.
Щоб рак не вразив картоплю, треба висаджувати стійкі до нього сорти.
– У нас, до речі, такі. Перш ніж сорт потрапляє до Державного реєстру сортів рослин (тільки після цього його можна культивувати), він обов’язково проходить випробування на стійкість до раку картоплі. У нас є дослідна ділянка на Закарпатті, там мікрофлора землі є дуже сприятливою для Synchytrium endobioticum, і ось на цій ділянці ми проводимо випробування протягом двох років. Якщо картопля не захворіла – ласкаво просимо до реєстру. Заразилася – проводимо селекцію далі, – пояснив Микола Фурдига.
Директор Інституту картоплярства також додав, що заразити бульбу на рак майже неможливо, хіба що купити садивний матеріал, де буде інфікована грибом бульба.
При цьому вчений зазначив, що для людини вражена раком картопля не шкідлива.
– Зрізав, і все, на якість іще здорової м’якоті бульби це не впливає. Інша річ, що рак картоплі може запросто знищити весь урожай, якщо з ним не боротися, – підсумував Микола Фурдига.
Читайте також:
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…
Пенсійні системи різних країн різняться. Природно, що й пенсійні виплати у них різні. Україна не…
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…