Олег Гарник розповів, що перерахунок вартості можливий як у бік збільшення ціни послуг, коли у громадян утворюються борги, так і в бік зменшення, коли з’являються переплати.
– Теплопостачальне підприємство подає теплоносій до будинку. На вході в будинок теплова енергія враховується і визначається, скільки гігакалорій постачено. Є будинки, в яких встановлено поквартирний облік теплової енергії, є ті, у кого його немає. Але на кожного жителя багатоквартирного будинку проводиться розрахунок вартості тепла за його власну опалювану площу і за місця загального користування. У будинку, де встановлені прилади обліку, це простіше, а в будинках, які ними не обладнані, ситуація складніша, – пояснює експерт.
Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг було затверджено ще 2018 року, на виконання закону “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.
Після цього деякі постачальники провели перерахунки з урахуванням того, що постачали в будинок теплову енергію, але недоотримали за неї кошти в повному обсязі, зазначає експерт.
– Тому деяким жителям доведеться доплатити. А у деяких, можливо, платіжки будуть зменшені, – підсумував Олег Гарник.
Читайте також:
23 травня в Україні відзначають День Героїв, День морської піхоти, Всесвітній день спортивної боротьби. Віряни…
Держава оплачує частину комуналки: розповідаємо, кому надають пільги і як їх отримати.
23 травня сухо та сонячно, крім одного регіону: дощитиме лише у західних областях.
Розумні годинники не тільки показують час, а й виконують безліч інших функцій, які роблять наше…
Що чекає на метеозалежних людей? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…