В Україні шипшину збирають переважно з дикорослих кущів, втім, промислові плантації цієї культури можуть давати значний прибуток, тому економічна ніша видається досить привабливою.
Фермерський кооператив в Одеській області вирощує високовітамінні промислові сорти шипшини. Вони відрізняються від дикорослих тим, що деякі сорти не мають колючок, тому плоди легше збирати.
Плоди шипшини містять велику концентрацію каротину, вітаміну С та інших корисних речовин. Зберігати шипшину у свіжому вигляді не можна – сушити треба відразу після збирання.
– Перевагою сортової шипшини є те, що вона легко відділяється від гілки, таким чином, ягоди не пошкоджуються, – зазначає Павло Тулба, голова кооперативу.
Урожайність шипшини може сягати шести тонн з гектара. Після збирання врожаю в кооперативі шипшину переносять до сушарки, яку обладнали фермери. Ягоди сортують. Частина продається в цілому вигляді, а частину подрібнюють. Подрібнена шипшина – це борошно зі шкірки, його використовують для виробництва чаю та біодобавок.
Насіння ж шипшини, яке залишилися після подрібнення, йде на виробництво олії. Таку олію закуповують фармацевтичні компанії. Кілограм свіжих ягід коштує 20 гривень. Втім, переробка дозволяє збільшити вартість шипшини втричі.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Одеській області саджають найбільшу плантацію шипшини в Європі.
Джерело: www.seeds.org.ua
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.