Новини

Засоби захисту рослин: як не натрапити на фальсифікат

Частка підроблених пестицидів на ринку України складає 20-30% обсягу ринку, а кількість фальсифікованих препаратів, які призначені для роздрібного продажу населенню, перевищує цілих 50%.

Які пестициди частіше підробляють

Найчастіше фальсифікують препарати, які користуються найбільшим попитом.

До Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, внесено близько 4 тис. видів пестицидів, реєстрація яких перебуває в компетенції Міністерства екології.

За чинним законодавством пестициди вітчизняного, а також іноземного виробництва, які імпортуються для використання на території України, мають характеризуватися високою біологічною активністю, безпекою для здоров’я людини та довкілля, відповідати державним стандартам і санітарним нормам.

На жаль, більшість із нас бодай раз стикалися з підробленими препаратами, які або взагалі не працюють, або просто спалюють рослину. Але це те, що ми можемо побачити. Але ж такі препарати отруюють ґрунт, а отже, і всі рослини, які на ньому ростуть і потім йдуть у їжу. Використовуючи підроблені пестициди, ми не лише забруднюємо все навколо, ми губимо своє здоров’я та здоров’я своїх рідних.

Як розпізнати підробку

Як вибрати якісні хімічні препарати? Провідний спеціаліст, державна фітосанітарна інспекторка Держпродспоживслужби в Одеській області Ольга Бублик розповіла, на що потрібно звертати увагу, купуючи пестициди.

1. Купувати пестициди потрібно лише у офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах і відомих фірмах, які добре себе зарекомендували на ринку пестицидів і можуть гарантувати продаж саме оригінального продукту.

2. Постачальники засобів захисту рослин повинні мати сертифікати відповідності на продукцію, яку реалізують. При купівлі завжди потрібно вимагати від продавця сертифікат якості на продукт і обов’язково касовий (товарний) чек з повною інформацією.

3. Упаковка має бути заводською, а не кустарною. Потрібно звертати увагу на наявність голограм, захисних плівок, номерів партій, спеціальних міток на кришці.

4. Інформація на етикетці – тільки чітким шрифтом, українською мовою; обов’язково з назвою постачальника та його адресою в Україні, діючої речовини, з зазначенням назви препарату та номера партії, ваги або обсягу, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника та його адреси, способу застосовування.

Пам’ятайте, що неякісний пестицид – це не лише викинуті на вітер гроші, але й велика шкода вашому здоров’ю та родючості ґрунту.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

Плату за газ частині українців не зарахують: заява Газмереж

Комунальники зробили важливу заяву, що торкнеться частини українців. Плату за газ у травні можуть не…

21/05/2025 10:05
  • Новини

Карітас видає продуктові набори пенсіонерам: куди звертатися

Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.

21/05/2025 08:48
  • Новини

Пенсії не нараховуватимуть, якщо не виконати ці вимоги: Пенсійний фонд зробив важливе попередження

Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.

21/05/2025 07:55
  • Новини

Свята та народні прикмети 21 травня – чому сьогодні не можна носити чорний одяг

21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…

21/05/2025 06:37
  • Новини

Пенсія на мінімалці: скільки заплатять за 35 років стажу – рахуємо за формулою Пенсійного фонду

Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…

21/05/2025 05:25
  • Новини

Погода в Україні на середу, 21 травня

Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…

20/05/2025 22:23