Кизил добре росте на вапняних ґрунтах. Кислі йому не годяться, хоча буде жити й на них, але це негативно позначиться на розвитку рослини та врожаї. Ґрунтові води мають залягати не ближче 1,5 м до поверхні землі. При саджанні вибирається південна або південно-східна сторона. Садити дерева краще восени. Ознака, коли це робити, – початок листопаду з тополі.
Глибина і діаметр садивної ями мають бути близько 60 см. Кілок слід вбити з того боку, звідки дме вітер, а саджанець розмістити з протилежного.
Від огорожі до саджанця має бути не менше 5 м. Ташувати його слід таким чином, щоб у наступні роки він був забезпечений хорошим живленням з ґрунту і віддалений від інших дерев, які не будуть його затінювати.
Кизил добре витримує заморозки. Він чудовий медонос, але цвіте дуже рано (цвітіння триває близько двох тижнів), коли температура повітря близько плюс 12 градусів, а для польоту бджіл температура має бути вища. Тому дерев у саду треба мати два, а краще три, щоб вітром пилок міг переноситися з одного на інше, і таким чином відбувався б процес запилення.
Ташують їх при цьому на відстані 3-5 м одне від одного.
Саджанець кизилу має бути дворічного віку, висотою близько 1,5 м, з штамбом діаметром близько 2 см і п’ятьма скелетними гілками. Після саджання треба обрізати пагони на третину.
Читайте також:
Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…
У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…
Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…
Скандальний закон, ухвалений без особливої уваги 2022 року, може коштувати українцям їхнього останнього майна. Новий…
Інтернет-шахраї не дрімають: крадуть гроші з карток та видають себе за банківських працівників.
Сонце – радість, але й стрес для шкіри Навіть коротке перебування на сонці може залишити…