Ви можете звільнитися у будь-який зручний для вас час. Для перерахунку пенсії дата звільнення не є принциповою. Тут можуть бути лише невеликі нюанси, пов’язані з кількістю стажу.
Якщо у вас звичайна пенсія за віком, то на її розрахунок впливають тільки повні роки і місяці роботи. Може бути так, що у людини 29 років 11 місяців і 29 днів стажу. В такому випадку одного-двох днів може не вистачити до 30 років. Різниця в пенсії у такому випадку може одразу скласти до 400 гривень. Але найчастіше зайвий місяць роботи додає надбавку всього лише у кілька копійок.
***
Важливо також знати, скільки місяців ви пропрацювали з моменту призначення пенсії або після її останнього перерахунку за стажем. Це визначить право на черговий перерахунок. Як правило, для цього необхідно додатково відпрацювати не менше двох років або щоб з моменту останнього перерахунку минуло не менше двох років.
Головне – після звільнення з роботи повідомити про це до Пенсійного фонду. Тоді пенсію одразу перерахують як мінімум з урахуванням актуального прожиткового мінімуму і надалі підвищуватимуть частіше.
Як відомо, працюючим пенсіонерам підвищення пенсії у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму або зі зростанням мінімальної зарплати не проводиться.
Сергій Коробкін, незалежний консультант
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що до кінця 2021 року пенсії піднімуть іще двічі.
Не знаєте, що зробити з кабачками? Цей рецепт у клярі – ідеальне рішення на кожен…
Маючи 37 років стажу, ветеран отримує доплату лише за два. Чи не порушує Пенсійний фонд…
Частина українців можуть отримати грошову допомогу від відомого благодійного фонду. Яким критеріям потрібно відповідати та…
В Україні планують уніфікувати підходи до індексації пенсій — усі виплати будуть переглядатися за єдиним…
Іноді рахунки за електроенергію можуть шокувати. Але не завжди причина – у споживанні. Можливо, винен…
Ваша майбутня пенсія може бути вищою – якщо ви скористаєтеся змінами, які щойно набули чинності.…