Як результат – остеохондроз, проблеми з серцево-судинною системою, ожиріння. Про заходи профілактики цих захворювань і обсяг фізичного навантаження для вікових «спортсменів» ми і поговоримо.
Всесвітня організація охорони здоров’я розробила рекомендації з фізичної активності для різних вікових груп. Рекомендації засновані на дослідженнях, які показали прямий взаємозв’язок між фізичною активністю і зниженням ризику ішемічної хвороби серця, захворювань серцево-судинної системи, інсульту, гіпертонії, цукрового діабету.
Фізичні навантаження поділяються на аеробні та анаеробні.
АЕРОБНЕ – тривале навантаження помірної інтенсивності, наприклад: ходьба швидким кроком, скандинавська ходьба з палицями, підйом по сходах, танці, їзда на велосипеді.
АНАЕРОБНЕ – короткочасне навантаження високої інтенсивності, коли у вправах задіяні великі м’язи. Наприклад: біг, стрибки зі скакалкою, вправи з гантелями, скелелазіння, плавання, катання на ковзанах, спортивні ігри (футбол, баскетбол, теніс тощо).
Основний обсяг фізичного навантаження має відноситися до аеробних вправ. Силові (анаеробні) вправи також необхідні, але в меншому обсязі.
Починати треба з нетривалих занять помірної інтенсивності, потім – переходити до занять високої інтенсивності, поступово збільшуючи їхню тривалість і частоту. У порівнянні зі станом спокою, людина при помірній фізичній активності спалює в 3-6 разів більше калорій, а при високій – більш ніж в 6 разів.
ЛЮДЯМ ВІКОМ ВІД 18 ДО 64 РОКІВ з метою зміцнення серцево-легеневої системи, кістково-м’язових тканин, зниження ризику неінфекційних захворювань і депресії ВООЗ рекомендує :
– приділяти не менше 150 хвилин на тиждень заняттям аеробними вправами помірної інтенсивності або не менше 75 хвилин на тиждень занять\тям анаеробними вправами високої інтенсивності;
– щоб отримати додаткові переваги для здоров’я, можна збільшити навантаження удвічі (до 300 хвилин на тиждень – для вправ помірної інтенсивності й до 150 хвилин на тиждень – для вправ високої інтенсивності);
– кожне заняття аеробними вправами мусить тривати не менше 10 хвилин;
– силовим вправам, де задіяні основні групи м’язів, слід присвячувати два або більше днів на тиждень.
ДЛЯ ЛЮДЕЙ ВІКОМ 65 РОКІВ І СТАРШИМ рекомендована така ж фізична активність (за обсягом, типом, інтенсивністю і тривалістю), як для вікової групи 18-64 роки, з урахуванням додаткових рекомендацій. Так, люди, які мають захворювання суглобів, мусять виконувати три або більше днів на тиждень вправи на рівновагу. На думку експертів ВООЗ, при фізичному навантаженні помірної інтенсивності в обсязі 150 хвилин на тиждень у літніх людей практично не буває травм опорно-рухового апарату. Якщо за станом здоров’я неможливо виконувати рекомендований обсяг фізичної активності, то треба намагатися виконувати вправи до снаги.
(вослік) Рекомендації з фізичної активності пацієнтам з хронічними захворюваннями (серцево-судинними, гіпертонією, цукровим діабетом і хронічними захворюваннями бронхолегеневої системи, нирок) повинен давати лікар – строго індивідуально і з урахуванням всіх показників здоров’я.
Падіння – поширена проблема серед літніх людей, яка призводить до небезпечних травм. Уникнути падіння допоможуть вправи, які покращують координацію рухів.
ВПРАВА 1. Встати, стуливши ноги разом. Підняти ліве коліно – стояти так 30 секунд, потім поміняти ногу. За необхідності можна триматися за стіну або спинку стільця.
ВПРАВА 2. Протягнути на підлозі в кімнаті білизняний мотузок або канат. Поставити ноги близько одна до одної й повільно йти вздовж мотузки, виставляючи одну стопу просто перед іншою.
ВПРАВА 3. Розставити на підлозі невеликі предмети і ходити по кімнаті, переступаючи через них. Для тих, хто впевнений у своїх силах, можна рухатися спиною вперед.
Нагадаємо: раніше ми розповідали, що перехід на електронні лікарняні листи відклали до 1 жовтня.
Кому із пенсіонерів держава передбачила ряд доплат. І у кого мінімальна пенсійна виплата не може…
Такі пиріжки з капустою ваші рідні уплітатимуть за обидві щоки. Пропонуємо найкращий рецепт пиріжків на…
Ще кілька діб - і зима остаточно вгамується, вважають синоптики. 10 квітня ситуація на дорогах…
Щоб отримати довгі пагони плетистих троянд, придатниз для зрізання, кущ потрібно правильно формувати.
Усі знають, що вік жінки видає не так обличчя, як шкіра шиї. Прості поради допоможуть…
Як поведеться Сонце? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?