– Цього року це точно не скінчиться. Вірус швидко мутує і щомісяця ми можемо зіштовхуватися з новими штамами… Це триватиме принаймні ще кілька років. Від двох до п’яти. Аж поки з’явиться якась загальна світова стратегія профілактики у вигляді або універсального щеплення або лікування, – зазначив Ігор Кузін.
Зараз важко сказати, як часто потрібно буде вакцинуватися, – ґрунтуючись на даних, зараз у Міністерстві охорони здоров’я орієнтуються на щорічну ревакцинацію.
Третя хвиля пандемії COVID-19, за прогнозом санітарного лікаря, очікується в Україні не раніше листопада. Якби українці сумлінно дотримувалися профілактичних заходів, локдаун можна було б відтягнути до грудня-січня, але, виходячи з нинішнього сценарію, МОЗ готується запровадити суворий карантин у листопаді.
За словами Кузіна, коли щепленнями буде охоплено не менше 50% населення, уряд може почати вводити обмеження для невакцинованих.
– Ми будемо йти за сценарієм європейських країн, коли для невакцинованих створюють максимальні перешкоди в доступі до публічних місць, де може поширюватися інфекція… Одним зі шляхів, як балансувати між забороною та дозволами, є варіант, коли невакциновані можуть регулярно здавати ПЛР-тести. Результат приносити роботодавцю. Тобто принцип “вакцинують або тестуйся”, – підсумував Ігор Кузін.
Джерело: hmarochos.kiev.ua
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…