Рішення про запуск ринку електроенергії було ухвалено ще 2019 року. Щоб цінова політика при такому розкладі не шокувала населення, розробили схеми ПСО (покладання спеціальних обов’язків). Механізм ПСО не дає можливості підвищувати ціну електроенергії.
Водночас питання перегляду тарифу назріло вже давно. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, основна причина такої потреби – вартість вироблення електроенергії. При тарифі 1,68 гривні за кіловат, що передбачений ПСО, за доставку доводиться платити 1,51 гривні. Таким чином, на вироблення одного кіловата електроенергії залишається 17 копійок. Реальна ж вартість має бути на рівні 3,50-3,90 гривень за кіловат. Втрати держава компенсує коштом бюджету або за рахунок збільшення тарифу для комерційних підприємств.
З 1 липня планували відмовитися від механізму ПСО і збільшити чинний тариф 1,68 гривень за кіловат мало не удвічі. Але до 1 серпня подорожчання поки що відклали – ймовірно, ще не дійшли єдиної думки або готують відповідні нормативні документи. Зокрема, пропонувалося встановити різні тарифи, залежно від обсягу споживання. Тобто, якщо домогосподарство може дозволити собі користуватися різними електроприладами (мікрохвильовка, мультиварка, електробойлер і т.ін.), воно може і більше платити за спожиту електроенергію. Ті споживачі, які не зможуть платити за новою ціною, будуть користуватися субсидією – заспокоюють чиновники.
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю.
Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…