Серед них “найпопулярніша” – кучерявість листя персика, яку фіксували в господарствах Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Донецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей.
– Хвороба проявлялася у другий-третій декадах квітня. Ураження пагонів коливалося в межах 1-5% (10% в Дніпропетровській області), – зазначила Світлана Градченко, працівниця Інституту садівництва НААН України.
За її даними, облік ураження листя персика хворобою показав незначне поширення в насадженнях Дніпропетровської, Одеської, Закарпатської та Івано-Франківської областей – 3,5-13%. В інших господарствах цей показник коливався в межах 20-55%, при цьому розвиток хвороби не перевищував 7% (Дніпропетровська, Миколаївська та Донецька області, відповідно 15, 30 і 40%).
– Для обмеження масового поширення і розвитку кучерявості листків персика слід проводити вирізання уражених пагонів і вчасно забезпечувати заходи захисту, зокрема обприскування насаджень рекомендованими фунгіцидами на початку розпускання бруньок і перед цвітінням персика, – порадила Світлана Градченко. – Непоганий ефект дає застосування препаратів “Топсин”, “Хорус”, “Косайд 2000”, “Скор”.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як застосовувати феромонні пастки в саду.
Джерело: Аgrotimes.ua
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…