26 вересня відзначають Європейський день мов. Було засновано Радою Європи у 2001 році. Основна мета свята — збереження, розвиток та заохочення вивчення та освоєння різних мов з метою підвищення рівня міжкультурного та міжмовного взаєморозуміння. При цьому поняття європейські мови розуміється у більш широкому розумінні, ніж сукупність офіційних мов країн-членів Євросоюзу.
Також 26 вересня відзначають Всесвітній день контрацепції. Він був заснований у 2007 році з ініціативи десяти міжнародних організацій, які так чи інакше пов’язані з проблемами планування сім’ї. Мета – підвищення поінформованості населення про способи та методи контрацепції, щоб дати молодим людям можливість самостійно ухвалювати виважене рішення з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, уникнути позапланових вагітностей та абортів.
Ще одне свято 26 вересня – Всесвітній день моря. Був заснований на 10-й сесії Асамблеї Міжнародною морською організацією (IMO) і відзначається щорічно з 1978 року. Його мета – привернути увагу до проблем екологічної безпеки морських перевезень та збереження біоресурсів.
Також 26 вересня святкують Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї. Повна ліквідація ядерної зброї є пріоритетом ООН у сфері роззброєння. Проте сьогодні в арсеналах країн світу налічується близько 12 100 одиниць ядерної зброї. Мета Міжнародного дня боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї — поінформувати громадськість та її лідерів про реальні переваги ліквідації такої зброї, а також пов’язані соціально-економічні витрати.
26 вересня 2024 року християни вшановують пам’ять святого апостола та євангеліста Іоанна Богослова.
Іоанн Богослов був сином Зеведея та Саломії, молодшим братом апостола Іоакова. Був серед улюблених учнів Христа. Саме Іоанну Ісус доручив дбати про свою матір Діві Марії. Також святий був євангелістом та автором кількох творів Нового Завіту. Він єдиний з апостолів, який помер власною смертю у глибокій старості.
Святий після Успіння Матері Божої пішов малоазіатськими містами, де проповідував Євангеліє. Там апостола схопили іновірці та засудили до смерті. Іоанна довго катували, проте вони ні до чого не привели. Язичники вирішили, що він безсмертний і вислали його на довічне заслання на острів Патмос, де святий прожив багато років, після чого був звільнений разом з іншими ув’язненими згідно з рішенням імператора Нерва. Вважається, що він прожив близько 100 років.
26 вересня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Це свято вважається “днем пам’яті”. Цього дня потрібно утриматися від вживання алкоголю, відвідати храм, помолитися Івану Богослову, просячи його про здоров’я та щастя для своїх сімей.
Згідно з місячним посівним календарем, 26 вересня 2024 року — гарний день для пасинкування та живцювання, санітарної обрізки винограду та живоплоту. У цей день не рекомендується рясно поливати ділянку, садити та пересаджувати рослини.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Олександр, Опанас, Володимир, Вольдемар, Дмитро, Іван, Микола, Тихін, Ян.
Вас також можуть зацікавити новини:
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…