Кабачок – овочева культура родини гарбузових. Його батьківщина – Центральна Америка та Індія. А цукіні – це різновид кабачка, виведений у Європі. Тому його ще називають “європейським кабачком”.
Раніше ми розповідали, що потрібно зробити, щоб кабачки плодоносили до заморозків.
Чим відрізняється цукіні від кабачка
Цукіні росте кущем, а стебла кабачка стеляться по землі. Цукіні – культура більш вибаглива: любить вологу та сонце. Кабачок добре переносить коливання температур і може зростати навіть серед бур’янів. Форма плода у цукіні більш правильна, пряма, росте переважно у довжину і практично не розширюється. Кабачок може рости до значних розмірів і мати досить товсту форму.
Колір листя та плодів цукіні дуже насиченого зеленого кольору, іноді з візерунком.
Жовті цукіні мають також яскраве забарвлення. У плодах кабачків більше насіння і вони швидше «старіють» – шкірка стає твердою, а м’якуш – рихлим. У цукіні багато мінеральних речовин: кальцій, натрій, магній, фосфор, залізо, але найбільше калію. Також цукіні багатий на вітаміни А, С, Е, РР, В. тому цей овоч часто присутній у дієтичному та здоровому харчуванні, а також у харчуванні дітей. Крім того, цукіні досить смачний, щоб його їсти у сирому вигляді. Кабачок потребує термічної обробки, його смажать, тушкують, консервують.
Читайте також: Зворушливий рецепт салату на зиму кабачки по-корейськи: готуйте більше, щоб усім вистачило
Обидва овочі низькокалорійні та корисні. Вони позитивно впливають на роботу травного тракту.