Вівторок, 16 Липня, 2024
ГоловнаНовиниЧи потрібно носити сонцезахисні окуляри – і від чого вони насправді захищають...

Чи потрібно носити сонцезахисні окуляри – і від чого вони насправді захищають наші очі

Этот материал также доступен на русском языке
Сонцезахисні окуляри – це не лише модно та стильно. Окуляри захищають очі від шкідливого впливу ультрафіолетових променів, а також від деяких хвороб.

Раніше ми розповідали, як вибрати окуляри, щоб вони були до лиця.

Медики назвали 5 причин – чому потрібно носити сонцезахисні окуляри

Перша причина – захист від УФ-променів. Ультрафіолетові промені, не видимі для очей, можуть завдати серйозної шкоди сітківці ока та викликати різні захворювання, такі як катаракта та дегенерація сітківки. Сонцезахисні окуляри з рівнем захисту UV400 захистять очі від цих шкідливих променів.

Друга причина – захист шкіри навколо очей. Шкіра навколо очей дуже тонка та вразлива для шкідливого впливу сонячного випромінювання. Постійне носіння сонцезахисних окулярів допоможе запобігти передчасному старінню шкіри та появі зморшок.

Третя причина – запобігання засліпленню та втомі очей. Сонцезахисні окуляри допоможуть знизити засліплення від яскравого сонця та захистять очі від втоми та напруги, особливо під час водіння чи пляжного відпочинку.

Четверта причина – запобігання різноманітним захворюванням. Носіння сонцезахисних окулярів може допомогти запобігти розвитку різних захворювань, таких як рак шкіри навколо очей, фотофобія і навіть мігрень.

П’ята причина – покращення загального самопочуття. Захищені від сонячного випромінювання очі допоможуть вам почуватися комфортніше і впевненіше на вулиці, а також запобігають подразненню та почервонінню очей.

Що обов’язково має бути на дужці окулярів

Офтальмолог Оксана Вітовська наголосила, що важливо звертати увагу на захисні властивості лінз.

Важливо, щоб на самій лінзі або внутрішній дужці окулярів були показники UV (ступінь захисту ока від небезпечної короткохвильової частини спектру – ультрафіолету та променів синього спектру).

Саме це проміння запускає розвиток багатьох порушень. Наприклад, може виникнути вікова макулярна дегенерація сітківки, а у тих, хто хворіє на діабет, – з’явитися набряк сітківки.

У темних окулярах зіниця розширюється, і якщо лінзи не мають захисні властивості, то потік світла, що надходить на сітківку через широку зіницю, набагато більше. Тому зростає і площа ураження.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні