П’ятниця, 19 Липня, 2024
ГоловнаЗдоров'яЦі шкірні захворювання можуть розвинутися через стрес: лікар зробив серйозне попередження

Ці шкірні захворювання можуть розвинутися через стрес: лікар зробив серйозне попередження

Этот материал также доступен на русском языке
Стрес, панічні атаки, депресії впливають на здоров'я. Вони знижують захисні функції організму, роблячи його легкою здобиччю для хвороб та інфекцій. Також на тлі стресу можуть розвиватися і захворювання шкіри, які останнім часом виходять на лідируючі позиції.

Стан нашої шкіри безпосередньо пов’язаний із нашими переживаннями. Про це повідомив лікар-дерматовенеролог вищої категорії Володимир Агафонов. Тому так важливо навчитися перемагати свої страхи, заспокоюватись і не зневірятися.

Раніше ми розповідали, як пенсіонери справляються зі стресом під час війни.

Які захворювання шкіри загострюють “нерви”?

Псоріаз

Найчастіше хворі зараз скаржаться на загострення псоріазу, який фахівці багато в чому пов’язують з психосоматичним захворюванням. Нерідко псоріаз дебютує саме на тлі гострої стресової ситуації. Надалі психоемоційні потрясіння погіршують перебіг хвороби та призводять до загострень. Основні симптоми псоріазу: поява специфічних бляшок (червоні опуклі плями, вкриті лусочками), свербіж і лущення шкіри. Бляшки найчастіше розташовуються на шкірі волосистої частини голови, ліктьових суглобів, колін, у місцях шкірних складок.

Екзема

Ще одна поширена хвороба, що загострюється «від нервів» – екзема, що поєднує цілу групу шкірних патологій. Найбільш характерні симптоми екземи – це почервоніння шкіри в зоні ураження і виникнення папул (випуклих рожево-червоних вузликів), які потім наповнюються серозною рідиною і гноєм, лопаються, покриваються сухими скоринками, що лущиться. Цей процес супроводжується свербінням та печінням шкіри, що провокує розчісування та нові пошкодження епідермісу.

Типові місця висипань при екземі – обличчя, шия, кисті рук, бічні поверхні тулуба, гомілки та стопи.

Нейродерміт

Від стресу може виникнути або загостритися і нейродерміт – хронічне захворювання шкіри, одночасно має неврогенний і алергічний характер. Патологія проявляється хворобливими висипаннями на шкірі (у вигляді бляшок, вузликів, лусочок), сильним свербінням і без адекватного лікування ускладнюється різними шкірними утвореннями та інфекціями. Крім того, нейродерміт загрожує частими періодами загострення, а у важких випадках здатний уразити шкіру всього тіла.

Крім зовнішніх симптомів, будь-яке шкірне захворювання, як правило, супроводжується дратівливістю, слабкістю, швидкою стомлюваністю, розладами сну.

Як допомогти собі впоратися зі шкірними захворюваннями?

Повністю вилікувати ряд хронічних захворювань шкіри (псоріаз, екзема) сьогодні неможливо, проте комплексними заходами можна домогтися стійкої і тривалої ремісії. Медикаментозну терапію (гормональні та негормональні мазі, креми, прийом протиалергічних та седативних препаратів, сорбентів, вітамінів) та фізіотерапевтичні процедури у кожному індивідуальному випадку призначає лише лікар. Але самостійно для покращення самопочуття можна зробити таке:

  • освойте техніки розслаблення та релаксації (дихальні вправи, медитаціїя);
  • нормалізуйте режим дня, будьте фізично активними, по можливості щодня проводьте на свіжому повітрі не менше години;
  • відмовтеся від шкідливих звичок: після повної відмови від спиртного у хворих на псоріаз іноді настає ремісія навіть без застосування медикаментів.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні