Субота, 22 Червня, 2024
ГоловнаНовиниМобілізація в Україні: чи буде відстрочка по догляду за родичем

Мобілізація в Україні: чи буде відстрочка по догляду за родичем

Этот материал также доступен на русском языке
У зв'язку з посиленням мобілізації військкомати перевірятимуть військовозобов'язаних, чи справді вони мають право на відстрочку по догляду за хворими родичами*.

Раніше ми писали про мобілізацію в Україні: хто має оновити свої дані, а для кого в цьому немає потреби.

Перевірці підлягатимуть:

  •  Особи, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та (або) своїм батьком або матір’ю (батьком або матір’ю дружини (чоловіка) – за певних умов), які за висновком МСЕК або ЛКК потребують постійного догляду.
  •  Особи, у яких один із батьків є особою з інвалідністю І або ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними і відповідно до закону зобов’язані їх утримувати.
  •  Члени сім’ї другого ступеня спорідненості особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за ним (не більше одного і за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня спорідненості).

У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступенів спорідненості норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня спорідненості особи з інвалідністю І або ІІ групи.

Як отримати відстрочку?

  1.  Військовозобов’язаним, які здійснюють догляд, слід звернутися до місцевого територіального центру комплектування (військкомату) із заявою.
  2.  До заяви додається письмова заява особи, яка потребує догляду. У довільній формі зазначаються ідентифікаційний код і підтверджується відсутність інших осіб, які можуть здійснювати постійний догляд.
  3.  ТЦК повинен перевірити перебування такого військовозобов’язаного на військовому обліку, сімейні зв’язки військовозобов’язаного та особи, яка потребує догляду, наявність інших зареєстрованих (задекларованих) осіб за адресою місця проживання за допомогою різних реєстрів.

*Постанова Кабміну №560 від 16 травня 2024 року

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні