Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який 11 квітня ухвалила Верховна Рада.
Про те, що президент підписав закон 16 квітня, стало відомо з картки відповідного законопроєкту № 10449 на сайті парламенту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.
Згідно з правилами, закон набуде чинності за місяць після публікації в офіційному друкованому органі Верховної Ради України “Голосі України”.
Раніше ми розповідали, що змінилося після підписання президентом нових законів.
Що потрібно зробити після того, як закон про мобілізацію набуде чинності?
- Чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника.
- Чоловікам віком 18-60 років потрібно завжди мати при собі військово-обліковий документ і пред’являти його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи прикордонників.
- Військовозобов’язані за кордоном протягом 60 днів мають оновити персональні дані в ТЦК. При цьому зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.
- Особи, які отримали ІІ-ІІІ групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (крім військовослужбовців), повинні пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.
- Визнані обмежено придатними повинні повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) протягом 9 місяців.
Що буде, якщо військовозобов’язані не виконають вимог нового закону
Усі, хто не оновлять у зазначений термін свої дані, можуть бути обмежені у керуванні транспортними засобами, а також одержанні консульських послуг за кордоном (крім отримання посвідчення особи для повернення в Україну).
Вас також можуть зацікавити новини:
Автомобільна мобілізація: у кого вилучатимуть транспорт для потреб армії
Мобілізація в Україні: кого можуть призвати до армії у віці 60 років та старших?