Вівторок, 21 Травня, 2024
ГоловнаНовиниДеяким пенсіонерам перерахують пенсії заднім числом: кому підвищать виплати і коли

Деяким пенсіонерам перерахують пенсії заднім числом: кому підвищать виплати і коли

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні, незважаючи на військовий стан та активні бойові дії, які тривають уже понад два роки, проводять заплановані підвищення пенсійних виплат. Але є категорія, яка отримає збільшені пенсії заднім числом.

Так, у березні проведено масштабну індексацію пенсій, у квітні – перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та підвищення українцям у віці 65 років за наявності необхідного стажу, у зв’язку із зростанням мінімальної зарплати. Але саме працюючим пенсіонерам виплати перерахують заднім числом.

Раніше ми розповідали, хто зможе отримувати доплату у розмірі 20% до пенсії.

Про це йдеться на сайті Пенсійного фонду України. За даними ПФУ, з 1 квітня в Україні заплановано проведення перерахунку пенсій літнім особам, які працюють. Ці особи отримають надбавку за новопридбаний стаж.

Кому з пенсіонерів зроблять перерахунок пенсій з квітня 2024 року

«З 1 квітня пенсії автоматично перерахують пенсіонерам, які після призначення / попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2024 року придбали 24 місяці страхового стажу або відпрацювали менше 24 місяців, але після призначення або попереднього перерахунку пенсії минуло два роки», – зазначили у ПФУ.

Якщо на 1 березня 2024 року придбано не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок здійснюється з урахуванням страхового стажу. При цьому пенсія може обчислюватися з того заробітку, з урахуванням якого обчислена пенсія при її призначенні або попередньому перерахунку, або, якщо доцільно, враховуватись у тому числі заробіток, який отримує людина, працюючи після призначення / попереднього перерахунку пенсії.

Важливо відзначити, що показник середньої зарплати (доходу), який було враховано при призначенні/попередньому перерахунку пенсії, не змінюється.

Якщо після призначення / попереднього перерахунку пенсії на 1 березня 2024 року придбано менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше ніж через два роки після її призначення / попереднього перерахунку з урахуванням лише придбаного страхового стажу.

Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.

Чому пенсії працюючим пенсіонерам перерахують лише у червні

Сам перерахунок пенсій заплановано на 1 квітня, але його буде здійснено лише тоді, коли з державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату єдиного внеску за І квартал 2024 року. Зазвичай, ці звіти надходять до 10 травня.

Тому в ПФУ пояснили, що пенсіонери, які орієнтовно працюють, яким буде здійснено перерахунок, отримають збільшені розміри пенсійних виплат і доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня в червні.

Також у ПФУ зазначили, що сума додаткового нарахування за кожен напрацьований рік вище за норму стажу становить 23,61 грн. Проте розмір підвищення вираховується індивідуально, враховуючи час роботи особи.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні