28 березня в нашій та інших країнах відзначають Всесвітній день історика. Історики щодня проробляють масу кропіткої роботи, відтворюють події минулого для того, щоб нам нагадати, з чого все починалося. Побажаємо сьогодні всім історикам успіхів і нових відкриттів, унікальних фактів і знахідок, цікавих домислів і припущень, захопливих подорожей сторінками минулих років!
Також 28 березня в багатьох країнах відзначають Всесвітній день фортепіано. Свято засноване групою однодумців на чолі з сучасним німецьким композитором і піаністом Нільсом Фрамом. Його відзначають у 88–й день року – через кількість клавіш на фортепіано. Цей день святкують усі, хто пов’язаний із фортепіано – композитори, виконавці, настроювачі, проєктувальники, вантажники та, безумовно, слухачі. Щороку в рамках свята ентузіасти проводять різноманітні заходи, концерти, вечірки та дискусії, а також пропонують узяти участь в акції “Подаруй фортепіано”, під час якої власники невикористовуваних інструментів віддають їх молодим музикантам.
А ще 28 березня святкують День поваги до кішки. Це свято відзначають щорічно, щоб визнати всі зусилля, яких докладає ваша кішка (або кіт), щоб стати вам найвірнішим другом. Сьогодні, у День поваги до кішки, закликаємо вас приділити своєму домашньому улюбленцю трохи більше часу та уваги, ніж зазвичай. Адже він – такий чудовий!
Цього дня православні християни вшановують пам’ять преподобного Іларіона Нового, який володів даром чудотворення. Іларіон з юності вирішив стати ченцем і провів багато років у самітництві. За свою праведність він спочатку отримав сан пресвітера, а пізніше його обрали ігуменом Пелікітського монастиря. Преподобний Іларіон отримав дар прозорливості та чудотворення: за допомогою молитви святий виганяв бісів, зціляв хворих і сліпих, впливав на погоду і рибний улов, відганяв шкідників від полів.
Коли почалася іконоборча війна, на монастир напали візантійські воїни. Вони взяли в полон і закували в ланцюги 42 ченців, а потім жорстоко катували та стратили. Серед загиблих мучеників був і Іларіон Новий.
За народними прикметами цього дня не варто:
Також небажано цього дня хворіти, оскільки одужання буде довгим і важким. Тому варто одягатися за погодою і поберегти своє здоров’я.
Цього дня до святого звертаються з проханнями про зцілення від важких недуг, вважається, що Іларіон Новий допомагає позбутися сліпоти, а також захищає від усього недоброго.
Це свято відоме під назвою Лісове доглядання. Наші пращури ходили до лісу і збирали там перші квіти мати–й–мачухи, а також березовий сік і бруньки дерев.
Жінки 28 березня обливалися і вмивалися джерельною водою, а також купали в ній дитину і прали постільну білизну. За повір’ями, вода з джерел, освячених колодязів і свердловин цього дня набуває чудодійних і цілющих властивостей, омолоджує шкіру і зміцнює імунітет.
Цей день вдалий для посівних робіт, підготовки городів і насіння. Вважається, що все посаджене цього дня обов’язково приживеться і дасть багатий урожай.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Василь, Іван, Іларіон, Ілля, Микола, Сава та Степан.
Кожен виживає, як може: на чому економлять українські пенсіонери – відеоопитування
Деякі пенсіонери можуть отримати надбавку до пенсійних виплат – кого це стосується (відео)
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…