Субота, 18 Травня, 2024
ГоловнаНовиниДеяким українцям доведеться сплатити податок на розкіш – суми серйозно вдарять по...

Деяким українцям доведеться сплатити податок на розкіш – суми серйозно вдарять по кишені

Этот материал также доступен на русском языке
Незважаючи на військовий стан, українці мають вчасно оплачувати комунальні послуги, податок на нерухомість, земельні ділянки, а також податок на розкіш, що становить 25 тисяч гривень.

У Міністерстві економіки опублікували перелік моделей авто, які в 2024 році підпадають під податок на розкіш.

Раніше ми розповідали, від чого залежить податок на нерухомість та як розраховується сума.

Всього до цього списку увійшли 184 моделі таких марок як: Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Jaguar, Land Rover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rivian, Tesla.

Важливо відзначити, що платити податок на розкіш потрібно не за кожен автомобіль, а лише за той, вартість якого становить від 375 мінімальних зарплат та віком до 5 років.

З січня 2024 року мінімальна зарплата становить 7100 гривень, а це означає, що якщо вартість вашого авто вища за 2 662 500 грн, то вам доведеться заплатити за нього податок на розкіш.

Щодо сплати, то фізичним особам це потрібно зробити протягом 60 днів після отримання повідомлення; а юридичним особам – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, що відображаються у річній податковій декларації.

Що означає “податок на розкіш”

“Податок на розкіш” – так неофіційно називають деякі податки на майно, розмір яких встановлюють місцеві ради, якщо їх не визначено у Податковому кодексі. Гроші від сплати цього податку надходять до державного бюджету України.

Є два такі податки:

  • транспортний податок (стаття 267 ПКУ);
  • податок на нерухоме майно, крім земельної ділянки (стаття 266 ПКУ).

При оподаткуванні не береться до уваги ні обсяг двигуна, ні марка, ні тип палива, а лише рік випуску та середня вартість на ринку.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні