Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаНовиниПенсіонери віком від 70 років отримають доплату до пенсії, але є винятки:...

Пенсіонери віком від 70 років отримають доплату до пенсії, але є винятки: хто не потрапить до списків

Этот материал также доступен на русском языке
Деякі пенсіонери можуть отримувати не лише пенсії, а й різні доплати, серед яких є компенсаційна виплата. Раз на 5 років сума цієї доплати збільшується.

Йдеться про компенсаційну доплату до пенсії за вік та встановлюється вона вперше при досягненні пенсіонером 70 років. Потім у 75 та 80 років сума надбавки збільшується.

Раніше ми розповідали, скільки додадуть пенсіонерам після березневої  індексації.

Так, пенсіонерам у віці 70 років доплачують до пенсії 300 гривень, у віці 75 років – 456 гривень та у віці 80 років – 570 гривень.

Відразу ж уточнимо, що ця доплата сумується, тобто коли вам виповнюється, наприклад, 75 років, до ваших 300 гривень просто додають 156 гривень, а не 456 до 300, як вважають деякі.

Також окрім досягнення певного віку є ще одна важлива вимога. Пенсія не повинна бути вищою за 10340, 35 гривень. Якщо ви отримуєте більше, то жодної вікової доплати вам не встановлюватимуть.

Кому з пенсіонерів проіндексують виплати у березні

За даними уряду, майже у 10 млн пенсіонерів після березневої індексації зростуть виплати.

Так, мінімальна сума підвищення становитиме 100 гривень, а максимальна – обмежена 1500 гривнями. Середній розмір підвищення – 322 гривні. При цьому середня пенсія по країні зросте до 5717 гривень.

У Мінсоцполітики назвали категорії осіб, яким перерахують пенсії у березні, тобто цього місяця вони вже отримають підвищені виплати. Це:

  • 9,5 млн непрацюючих пенсіонерів, яким пенсія призначена на загальних підставах;
  • 596 тис. пенсіонерів силових відомств;
  • 97,8 тис. осіб, які отримують пенсію за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, або внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Підпадають під індексацію і пенсії за особливі заслуги перед Україною, які встановлені реабілітованим борцям за незалежність України у XX столітті.

Перенесено індексацію пенсій вчених, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування із запланованої дати 1 липня на 1 березня 2024 року. Це ще 20,8 тис. осіб.

Працюючим пенсіонерам виплати підвищать із 1 квітня.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні