Податок потрібно сплачувати за квартири та будинки, які мають зайві метри.
Раніше ми розповідали, кому з українців доведеться подати декларацію та сплатити податок за доходи.
Так, для квартири – це все, що вище за 60 квадратних метрів, а для будинку – від 120 квадратних метрів.
Щодо розміру податку на нерухомість, то його ставку встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до типу об’єктів та їхнього розташування у відсотках від мінімальної заробітної плати, визначеної на 1 січня звітного року, і не може бути вищим за 1,5% за квадратний метр.
Квитанція на оплату податку має прийти до 1 липня наступного року, тобто податок за 2023 рік сплачується у 2024 році. А сплатити її потрібно протягом 60 днів, тобто до 1 вересня.
Сума податку розраховується за квадратні метри понад норму. Наприклад, якщо квартира у вас площею 72 квадратні метри, то за 12 доведеться сплатити податок.
Інформацію про ставку податку на нерухомість у регіоні можна перевірити на офіційному сайті податкової служби.
У 2024 році податок нараховують за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, яка встановлена на 1 січня 2023 року, яка становила 6 700 гривень (отже, максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн (6 700*1,5%).
Тож за 12 зайвих метрів доведеться доплатити 1206 гривень. Цей платіж оплачується раз на рік. І що більше зайвих квадратних метрів, то, відповідно, більша сума податку.
Якщо у володінні є об’єкт нерухомості із загальною площею понад 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), то сума податку збільшується ще на 25 тисяч гривень щорічно.
2024 року є особи, які можуть не сплачувати податок за зайві метри.
Це:
Квитанція на оплату податку має прийти до 1 липня 2024 року, якщо ви її не отримаєте, зверніться до податкової служби, щоб уникнути штрафів.
При відстроченні оплати строком на один місяць сума податку збільшується на 10%, при відстроченні платежу на понад 30 днів доведеться зверху доплатити ще 20% від початкової суми податку.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.