Вівторок, 27 Лютого, 2024
ГоловнаНовиниПенсіонерам радять знімати нараховані виплати з картки – у чому причина

Пенсіонерам радять знімати нараховані виплати з картки – у чому причина

Этот материал также доступен на русском языке
У Мінсоцполітики розповіли, чому пенсіонерам краще не накопичувати пенсію на картці, а краще оплачувати нею покупки або переводити в готівку частину отриманих грошей.

Річ у тім, що пенсіонерам, які не витрачають і не знімають гроші зі своїх рахунків протягом півроку, можуть заблокувати виплати. Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак в ефірі телемарафону.

“Я б хотіла всіх заспокоїти і сказати, що насправді механізм працює вже давно, багато років, і це постійна практика того, як працює система соціальних виплат і пенсій”, – заявила вона.

Раніше ми писали, наскільки зростуть пенсії у 2024 році.

Чому можуть заблокувати нарахування пенсій

За словами Марчак, зараз відомство має намір послабити і спростити цей механізм, щоб адаптувати його для тих українців, які тимчасово проживають за кордоном або в прифронтовій зоні. 

Чинне українське законодавство передбачає, що якщо півроку не знімають кошти з пенсійної картки, то нарахування пенсій зупиняється. 

“Ми не знаємо, що з цією людиною могло статися, і щоб гроші платників ЄСВ не сплачувалися в такий спосіб, що вони просто лежать і не використовуються ніким, ще кілька років тому було запроваджено цей механізм”, – пояснила Марчак.

Однак, зупинка нарахувань не означає позбавлення пенсії, підкреслює заступник міністра. Пенсія просто акумулюється на рахунках ПФУ, її виплату можна легко відновити, якщо пройти 

фізичну ідентифікацію. 

Як пройти ідентифікацію в Пенсійному фонді

Міністерство значно розширило інструменти для проходження ідентифікації, якщо людина не може особисто прийти до Пенсійного фонду.

Зараз це можна зробити так:

  • зв’язатися зі співробітником ПФУ по відеозв’язку;
  • пройти ідентифікацію в електронному кабінеті ПФУ з “Дія.Підпис”; 
  • надіслати лист до Пенсійного фонду. 

Якщо пенсіонер перебуває за кордоном, він також може вирішити це питання в українському консульстві. 

Як нараховують пенсії на тимчасово окупованих територіях

Щодо пенсійних виплат тим, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях України Марчак сказала таке:

“Ми провели велику роботу, щоб наші громадяни, які опинилися на окупованій території, могли і далі отримувати свої пенсійні виплати”. 

За її словами, “було змінено механіку того, яким чином здійснюються виплати”.

Виплати через “Укрпошту” переведено на банківські рахунки, щоб пенсіонер міг скористатися будь-якою можливістю отримати гроші. Але навіть якщо людина не має можливості знімати пенсію з картки або отримувати її через “Укрпошту”, її пенсія все одно накопичується протягом трьох років.

“Станом на зараз цей термін для тих людей, які отримували пенсії на тимчасово окупованих з 24 лютого 2022 року територіях, поки що не є актуальним. Якщо стане актуальним, будемо вирішувати”, – додала заступниця міністра.

Пенсіонерам встановлено щомісячну компенсаційну виплату: хто і скільки може отримати

Багато пенсіонерів не отримають підвищення виплат із початку 2024 року – у чому причина

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні