Понеділок, 4 Грудня, 2023
ГоловнаНове в законодавствіЗапроваджуються нові правила купівлі валюти: кого з українців це торкнеться

Запроваджуються нові правила купівлі валюти: кого з українців це торкнеться

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні внесуть зміни до правил купівлі доларів, а також іншої іноземної валюти. Законопроєкт уже розглянули в профільному комітеті Ради і рекомендували депутатам проголосувати за нього в першому читанні.

Хто повинен буде декларувати купівлю валюти

Покупки іноземної валюти потрібно буде обов’язково декларувати. Однак, це торкнеться не всіх громадян України, а тільки РЕР (public exposed person – політично значущі особи). Йдеться про народних депутатів, чиновників і суддів.

Раніше ми писали, де можна обміняти порвані долари і скільки коштує.

Відповідний законопроєкт № 9457 уже розглянуто в антикорупційному комітеті Верховної Ради. Комітет рекомендував народним депутатам проголосувати за нього в першому читанні.

Декларувати буде потрібно тільки придбання валюти на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Тобто зараз ця сума становитиме 134 тисячі гривень або приблизно 3,5 тисячі доларів. 

Для чого вводять декларування купівлі іноземної валюти

На думку авторів законопроєкту, на таких угодах з купівлі валюти можна отримати непоганий прибуток завдяки динамічному курсу. Тобто подвійна конвертація гривня-долар-гривня може принести чималі гроші при значних оборотах. Експерти вважають, що так можна отримати мільйони гривень прибутку.

Допомога від ООН – чому не всі пенсіонери її отримали та як це можна зробити

Як оформити передплату на газету «На пенсії» онлайн — покрокова інструкція

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні