П’ятниця, 8 Грудня, 2023
ГоловнаНовиниІ пенсія, і соціальна допомога: стало відомо, хто може оформити одразу дві...

І пенсія, і соціальна допомога: стало відомо, хто може оформити одразу дві виплати

Этот материал также доступен на русском языке
Деякі українці мають право на отримання одразу двох виплат – пенсії та соціальної допомоги. Але є умова, яка обов'язково має бути виконана.

Так, особи з інвалідністю з дитинства (встановленої до 18 років) мають право на здобуття державної соціальної допомоги, пише «Соціальна інформаційна платформа».

Раніше ми розповідали, чому відмовили у призначенні пільговій пенсії.

Це передбачено Законом України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”. Розмір цієї допомоги складає:

  • особам з інвалідністю з дитинства І групи – 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 2093 грн);
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1674,40 грн);
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1255,80 грн);
  • на дітей з інвалідністю віком до 18 років — 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1465,10 грн).

Також особи з інвалідністю з дитинства можуть одночасно отримувати інші види виплат.

Як повідомили у Пенсійному фонді України, людина з інвалідністю з дитинства, якій інвалідність встановлена у віці до 18 років і яка отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», може отримувати за наявності права й пенсію у зв’язку із втратою годувальника.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні