Понеділок, 2 Жовтня, 2023
ГоловнаНовиниВодії із сіл та районних центрів почали отримувати серйозні штрафи від 3...

Водії із сіл та районних центрів почали отримувати серйозні штрафи від 3 до 40 тисяч гривень

Этот материал также доступен на русском языке
Через високі ціни на паливо, деякі українці пересіли на мопеди. Особливо популярний цей вид транспорту у селах та районних центрах. Там на мопедах можна зустріти не лише молодь, а й пенсіонерів.

Але не всі знають, що за керування мопедом без наявності спеціальної водійської категорії можна не тільки отримати штраф, а й залишитися без транспортного засобу.

Як приклад, Дорожній адвокат наводить нещодавній випадок про водія мопеда, якому суд нарахував штраф у розмірі 40800 гривень та позбавив права водіння на 5 років.

Таке суворе покарання було присуджено після того, як водій керував мопедом без відповідної категорії «А1».

Юристи нагадують, що реєстрація мопеда обов’язкова, незалежно від того, чи використовується він для їзди місцевими або державними дорогами.

Для керування мопедом потрібно мати спеціальну категорію водія «А1», а водії, у яких є категорії «В», «С» або «А» не мають на це права. Тим водіям, які порушать цю вимогу закону, загрожують серйозні штрафи, а також втрата права керувати мопедом.

За керування мопедом без категорії «А1», згідно зі ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф у розмірі 3400 гривень.

При повторному порушенні протягом року згідно з пунктом 5 цієї статті водієві загрожує штраф у розмірі 40800 гривень, а також позбавлення права керувати транспортним засобом терміном від 5 до 7 років.

Тому керування мопедом без спеціальної категорії загрожує серйозними наслідками.

Нове на сайті