Спочатку фітофтороз проявляється на нижніх, більш старих листках томатів у вигляді сіро-зелених водянистих плям без чіткого контуру. Ці плями швидко стають коричневими, сухими, часто зі світло-зеленою облямівкою з тканини, що в’яне.
Поступово зони ураження поширюються по всьому листю. Потім уражаються і плоди, ними з’являються темно-коричневі «жирні» плями. Спочатку вони твердіші, ніж решта тканини, але можуть стати і м’якими, що гниють – при підключенні гнильних бактерій.
Раніше ми розповідали, як виростити солодкі помідори.
При дощовій прохолодній погоді цілі поля томатів стають коричневими та сухими, як після морозу.
Фітофтороз томатів виникає при ураженні рослини ооміцетом (грибоподібним організмом). Зараження відбувається через спори, що розсіюються вітром від хворих рослинних тканин до здорових. Цей процес стає стрімким за високої вологості та помірних температур (15-22°C). Також хвороба часто спалахує при високих денних температурах (30-35 ° C) з великою вологістю та помірними нічними температурами (15-22 ° C). Подібна погода часто виникає наприкінці липня – на початку серпня. На цей період якраз і доводиться пік захворювання на фітофтору.
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…