Статті

Ефективність сонячних батарей: фактори, що впливають на ККД та способи його підвищення

Від чого залежить ефективність

Найбільш значущий аспект – інтенсивність та кут падіння сонячного випромінювання. Чим яскравіше світить сонце і що більше промені падають перпендикулярно поверхні батареї, тим більше енергії вона виробляє. Тому влітку та в південних регіонах панелі працюють краще, ніж узимку та в північних областях.

Другий важливий чинник – матеріали та технології. Від них залежить, скільки енергії може перетворити панель. Наприклад, концентровані сонячні батареї забезпечують ККД 40%, а монокристалічні – 20%. Однак варто пам’ятати, що цей фактор впливає на ціну – чим якісніші елементи, тим вища вартість сонячних батарей.

Виділимо інші аспекти:

  1. Температура навколишнього середовища та батареї. Хоча може здатися дивним, але чим вища температура, тим нижча ефективність. Вся справа у збільшенні опору матеріалів та зменшенні різниці потенціалів між шарами панелі.
  2. Втрати через відбиття, абсорбцію та розсіювання світла. Не вся сонячна енергія, що падає на фотоелемент, перетворюється на електрику. Тому важливо вибирати панелі з високим коефіцієнтом поглинання світла та низьким коефіцієнтом відбиття.

Згодом сонячні батареї втрачають свою ефективність через старіння матеріалів, механічних пошкоджень, забруднення, корозії та інших факторів. За різними оцінками панелі деградують на 0,5-1% своєї потужності на рік. Однак цей показник може збільшитись через несвоєчасне обслуговування.

Способи підвищення ефективності сонячних батарей

Насамперед рекомендуємо використовувати трекери, що дозволяють відстежувати рух сонячних променів протягом дня та змінювати кут нахилу панелей залежно від напрямку.

Можна використовувати програмне забезпечення, яке аналізує дані про погоду, час доби, місцезнаходження та інші параметри та автоматично налаштовує роботу сонячної системи для досягнення найкращого результату. Це дозволяє максимально використовувати випромінювання сонця та збільшити вироблення енергії на 20–40%.

Розглянемо інші методи:

  1. Використання наноструктурованого покриття, яке забезпечує мінімальне відображення світла за будь-якого вугілля падіння.
  2. Застосування тепловідвідних матеріалів, рідинних або повітряних систем охолодження, термоелектричних елементів або фазових переходів для регулювання температури батарей. Чим краще відводиться тепло, тим вище ККД панелі.

Сонячні батареї – перспективне джерело відновлюваної енергії, і цей сегмент постійно зростає. Необхідно стежити за розвитком індустрії та застосовувати нові підходи та технології для підвищення ефективності панелей. У цьому випадку ви отримаєте максимальні результати та зможете повністю забезпечити себе безплатною електрикою.

Новое на сайте

  • Новини

Вартість української нерухомості змінилася – де найбільше подорожчали однушки

На всій території України змінилася ціна 1-кімнатних квартир, причому в низці регіонів вона знизилася, а…

11/05/2024 16:37
  • Новини

У яку воду опускати картоплю при варінні – у гарячу чи холодну: для багатьох це буде відкриттям

З картоплі можна приготувати безліч смачних страв, але багато господинь досі точно не знають, в…

11/05/2024 15:36
  • Новини

Незалежно від місця перебування: до якого віку потрібно оновлювати свої військово-облікові дані (відео)

Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня 2024 року. Після цього всі багато українців…

11/05/2024 11:59
  • Новини

Деяким українцям виплачується одноразова допомога: хто може отримати 30 тисяч гривень

У кількох областях України проводять виплати цільової грошової допомоги. Як подати заявку, щоб отримати допомогу…

11/05/2024 10:59
  • Новини

Хто отримує пенсію першим: чи можна змінити день отримання пенсійних виплат

Пенсію в Україні виплачують з 4 по 25 число кожного місяця. Чи можна змінити дату…

11/05/2024 10:16
  • Новини

Російські війська атакували кордон України в Харківській області – зведення Генштабу на 11 травня

Росія вночі запустила по Україні ракети. Українські воїни активними діями завдають окупаційним військам втрат у…

11/05/2024 08:37