Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаНовиниМагнітні бурі на суботу, 20 травня: чи можливі у цей день геомагнітні...

Магнітні бурі на суботу, 20 травня: чи можливі у цей день геомагнітні бурі

Этот материал также доступен на русском языке
У довгостроковому прогнозі геомагнітних бур на травень магнітна буря очікується 24 травня. Однак картина не може бути стабільною, все залежить від спалахів на Сонці, за активністю якого уважно спостерігають фахівці Землі.

У суботу, 20 травня, суттєвих магнітних бур не очікується.

Протягом останніх 24 годин, як повідомляє meteoprog.com, сонячна активність була на високому рівні. За останню добу на Сонці сталися вісім спалахів класу С і дев’ять спалахів класу М, максимальним з яких був спалах класу М5,39.

Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М5,39 може викликати помірний рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.

Очікується, що у суботу геомагнітне поле буде від спокійного до нестабільного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із невеликою ймовірністю спалаху М-класу.

Сонячна активність на 20 травня:

  • Вірогідність малого геомагнітного шторму – 5%
  • Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
  • Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 25%
  • Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 5%
  • Кількість сонячних плям – 35.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Через бурі метеозалежні люди можуть відчувати головний біль, нудоту, біль у суглобах та безсоння.

Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні