Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаНовиниДеяким українцям доступна довічна знижка на оплату комуналки: як оформити

Деяким українцям доступна довічна знижка на оплату комуналки: як оформити

Этот материал также доступен на русском языке
Деякі категорії українців мають право на 75% знижку на оплату комунальних послуг, причому незалежно від доходів.

Про це пише Головне управління Пенсійного фонду у Вінницькій області.

Так, громадянам, які мають статус «учасник бойових дій», надається право на 75% знижку вартості комунальних послуг, яка розрахована від встановленої норми споживання, незалежно від доходів.

Варто нагадати, що сільським жителям належить 100% знижка на оплату комуналки.

Для цього громадянину, який отримав посвідчення «учасника бойових дій» і бажає оформити пільги на оплату житлово-комунальних послуг, необхідно подати дві заяви: про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП) та надання пільг на оплату житлово-комунальні послуги.

Також слід зазначити, що пільги на житлово-комунальні послуги учасникам бойових дій призначаються довічно. Однак, якщо пільговик користується пічним опаленням та зрідженим газом для приготування їжі, для отримання пільги на ці послуги звертатися потрібно щорічно.

Пільговик зобов’язаний повідомляти уповноваженого органу про зміну всіх обставин, що впливають на надання пільг. Тому при зміні у складі сім’ї чи місця проживання, зміні у переліку послуг, на які здійснюється призначення пільг, необхідно повторно подати заяву з урахуванням нових обставин, що впливають на надання пільг. Якщо людина має право на пільги за декількома законами, до ЄДАРП включається вся інформація про учасника бойових дій, однак із усіх можливих варіантів пільговик обирає одну підставу для пільги.

Заяву про призначення знижки на оплату комуналки з необхідними документами слід подати до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України, уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідного територіального товариства, або ЦНАПу.

Документи можна подати дистанційно, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/ .

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні