День слов’янської писемності та культури
24 травня слов’яни відзначають День слов’янської писемності та культури та урочисто прославляють творців слов’янської писемності святих Кирила та Мефодія – учителів словенських. Як відомо, святі рівноапостольні брати Кирило та Мефодій походили зі знатного та благочестивого роду та проживали у грецькому місті Солуні. 24 травня Церква здійснює пам’ять святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія. Брати були православними ченцями та слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Вчені вважають, що слов’янська писемність була створена в 9 столітті, приблизно 863 року.
Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я одного з братів, Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому у богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило, який змалку виявив великі здібності і досконало збагнув усі науки свого часу, а також вивчив багато мов, на основі грецької створив слов’янську абетку. Він суттєво змінив грецьку абетку, щоб точніше передати слов’янську звукову систему. Так з’явилися – глаголиця та кирилиця. Крім того, брати-греки переклали слов’янською мовою Євангеліє, Апостол і Псалтир.
День пам’яті цих святих як День слов’янської писемності та культури почали святкувати у Болгарії ще у 19 столітті, а згодом ця традиція перейшла і в інші країни: Україну, Білорусь, Молдову тощо.
Європейський день парків
Це свято організувала Федерація Європарк – європейська організація, яка поєднує природні території у 36 європейських країнах. 24 травня 1909 року у Швеції було створено перший із дев’яти європейських Національних парків. Мета свята – підвищення значущості парків та заповідних територій, а також розробка заходів щодо їх збереження.
24 травня – цей день в історії
1936 – Створено ФК “Шахтар”;
1940 – на І Конгресі Американських Українців у Вашингтоні створили Український конгресний комітет Америки;
1956 – У Лугано пройшов перший конкурс пісні Євробачення, в якому брали участь 14 представників семи країн Європи;
1999 – Внаслідок вибуху на шахті імені Засядька в Донецьку загинули 39 людей;
2003 – Україна дебютувала на 48-му конкурсі “Євробачення”, який відбувся у Ризі. Олександр Пономарьов із піснею “Аста ла виста” посів 14-е місце;
2018 – Відкритий Новий Бескидський тунель.