За церковним календарем 2 квітня відзначають іменини:
Олександра, Василь, Віктор, Віссаріон, Герман, Іван, Клавдія, Максим, Марія, Мирон, Микита, Параска, Світлана, Севастьян, Сергій, Уляна.
Сьогодні відзначають багато свят, які припадуть до душі малюкам – наприклад, Міжнародний день дитячої книги чи День апельсинових бурульок.
2 квітня 1805 року народився датський письменник Ганс Християн Андерсен. Рідко хто не знає його казки, які принесли йому всесвітню славу: “Гидке каченя”, “Кресало”, “Дюймовочка”, “Принцеса на горошині”, “Стійкий олов’яний солдатик”, “Оле-Лукойє” та багато інших.
Саме цього дня, у день народження письменника, щорічно відзначається Міжнародний день дитячої книги.
Свято започатковано у 1967 році з ініціативи Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) з метою підкреслити важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального образу дитини, пропагувати любов до читання та привернути увагу до дитячих книг.
Традиційно з нагоди свята представники IBBY організовують у школах різних країн урочисті заходи для дітей, зустрічі з авторами та ілюстраторами, конкурси на кращий твір тощо.
Цього дня ви також можете привітати знайомих геологів, адже сьогодні їхній день.
Дата події унікальна для кожного року – перша неділя квітня. 2023 року ця дата — 2 квітня
Професійне свято працівників геології, геодезії та картографії — День геолога, який відзначається в Україні щорічно першої неділі квітня, встановлено Указом Президента країни № 110/95 від 7 лютого 1995 року.
Це одне з українських професійних свят, дата святкування якого збереглася незмінною з часів існування СРСР, коли його було встановлено Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 року на ознаменування заслуг радянських геологів у створенні мінерально-сировинної бази країни.
На території України налічується понад 10 тисяч родовищ та рудопроявів, у яких міститься 96 видів корисних копалин.
Найбільше значення із сировини, що зберігається в надрах, мають залізні, марганцеві, уранові руди, а також вугілля, газ, нафта і конденсат. Крім того знайдено поклади титану, циркону, каоліну та глини, графіту та нерудної сировини для металургії. Добуваються облицювальні та будівельні камені, шляхетні, рідкісні та кольорові метали.
Церковні:
На 2 квітня цього року припадає тиждень 5-го Великого посту.
1513 – Під час пошуків легендарного «фонтану молодості» іспанський дослідник Хуан Понсе де Леон висадився на узбережжі Флориди в районі сучасного містечка Сент-Августин і оголосив острів власністю Іспанії.
1657 – Після смерті імператора Священної Римської імперії Фердинанда ІІІ почалися переговори про спадкоємця трону.
1722 – У м. Петербурзі видано царський указ про ліквідацію гетьманства та утворення Малоросійської колегії – органу управління Лівобережною Україною. Складалася з російських воєвод на чолі з С. Веляміновим.
У 1868 році в Англії була страчена Френсіс Кіддер. Це була остання публічна кара жінки-вбивці.
1912 – Лайнер «Титанік» вийшов море для перевірки ходових випробувань, які успішно пройшли.
1917 – Тимчасовий уряд скасував національні та релігійні обмеження у Росії.
1996 – Борис Єльцин та Олександр Лукашенко підписали договір про створення союзної держави;
2004 – у Брюсселі сім країн Східної Європи: Болгарія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія та Естонія – приєдналися до НАТО.
2007 – Президент України Віктор Ющенко підписав указ «про розпуск Верховної Ради України» на підставі статті 90 Конституції України.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…