П’ятниця, 9 Червня, 2023
ГоловнаНовиниДорожче нікуди: що відбувається з цінами на яйця і чи варто українцям...

Дорожче нікуди: що відбувається з цінами на яйця і чи варто українцям чекати їх зниження

Этот материал также доступен на русском языке
За рік вартість яєць в Україні зросла у 2,1 раза. Експерти впевнені, що ціна продовжить підвищуватися і надалі, особливо з огляду на ажіотаж перед Великоднем.

Так, згідно зі статистичними даними, у квітні минулого року, на який припали великодні свята – 24 квітня – ціна на яйця становила 36 гривень за десяток. Цього року Великдень святкуватимуть теж у квітні – 16 числа. Але на кінець березня 2023 року ціна на яйця вже сягнула рівня 71–74 гривень за десяток. Як бачимо, якщо порівнювати з торішнім періодом підготовки до великодніх свят ціна зросла у 2,1 раза. Хоча до Великодня ще два тижні і ціни можуть збільшитися.

На думку аналітикині Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлани Литвин, значного подорожчання яєць до Великодня не буде. Але це оптимістичний прогноз. Експертка зробила і песимістичний прогноз, згідно з яким вартість яєць може зрости на 10-15%. І це зумовлено, звичайно, святами та підвищеним попитом на цей продукт.

“Все-таки цього року дуже висока ціна на даний продукт, і ще більше зростання “не пропустить” купівельна спроможність українців”, – вважає Литвин.

Але аналітик переконана, що вже після Великодня українці зможуть спостерігати зниження попиту на яйця та поступове збільшення пропозиції від домогосподарств (які в Україні виробляють близько половини всього обсягу).

Що й спричинить зниження вартості.

“Вже на початку літа ціна на яйця може знизитись на 30-35% від поточної ціни, тобто скласти 45-50 грн за 10 штук”, – прогнозує аналітик УКАБ.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як краще зберігати яйця – гострим кінцев вгору або вниз.

Нове на сайті