Немає сумніву, що сміх – найкращі ліки, які допомагають і в мирний, і у воєнний час. Особливо у воєнний. Адже, як сказав Хемінгуей, який знав про війну не з чуток, «є багато чого, що не можна витримати, якщо не жартувати». Гумор допомагає нам пережити біль, дає можливість розслабитися і зняти напруження.
Психологи пояснюють почуття гумору як здатність помічати смішні або кумедні боки навколишнього світу і подій, що у ньому відбуваються. Жарти посилюють позитивні емоції і покращують настрій. Вони допомагають налагоджувати відносини між людьми, а добрий і своєчасний жарт навіть здатний звести нанівець будь-який конфлікт. Згідно з дослідженням американських учених, у тих, хто вміє щиро сміятися, стан здоров’я кращий, ніж у похмурих і вічно незадоволених людей. У психології навіть є терапія сміхом.
Найбільш кумедні жарти, як не дивно, виходять при висміюванні абсолютно звичайних і навіть нудних речей, а також того, що завдає біль. І це зовсім не жорстокість. Просто жарт у цьому разі служить захисною реакцією – він зменшує страх перед чимось новим і лякаючим, перед лицем небезпеки.
Кожна людина має власне почуття гумору. У багатьох потреба жартувати – це природний стан характеру, але є чимало і таких, хто ставиться до всього надто серйозно. Проте психологи вважають, що почуття гумору можна розвивати. Для цього потрібно більше читати, збільшувати словниковий запас, грати в інтелектуальні ігри або просто слова, підбираючи кумедні синоніми.
Шкодить формуванню почуття гумору і спілкування з похмурими людьми, які у всьому бачать лише погане. Ну, а найголовніше, треба виробляти самоіронію і вчитися сміятися з себе. Це допоможе позбутися комплексів і страху перед чужими глузуваннями. І обов’язково навчитеся ставитися до людей з повагою, щоб своїми жартами не поранити їх.
За час повномасштабної війни з’явилося багато анекдотів і жартів про російських окупантів. І багато комічних ситуацій спровокувала непрохідна дурість керівництва країни-агресора. Наприклад, одного разу її міноборони заявило, що Україна розробила біологічну зброю, за допомогою якої збиралася заражати нещасних росіян будь-якими поганими хворобами. А інструментом, який доставляв усю цю гидоту, стали «бойові кажани та голуби». Ймовірно, вони чудово знали навігацію, бо наші військовики навіть прокладали для них спеціальний маршрут, щоб не промахнулися.
Дуже популярною у столиці була реклама туристичної агенції «Нефіг шастати», яка пропонувала російським загарбникам незабутні тури «Побачити Київ і померти».
А про прокляття «конотопських відьом», які пообіцяли окупантам великі проблеми в інтимному житті, навіть розповів ведучий одного з американських гумористичних шоу Стівен Колберт. Американській публіці обіцянка дуже сподобалася.
Не оминули наші жартівники увагою і санкції проти країни-агресора. До міжнародної ізоляції долучився і всесвіт: «Навіть космос відкликає з Челябінська свій метеорит».
Щорічно 1 квітня відзначається Міжнародний день птахів або День орнітолога – міжнародне екологічне свято. Його мета – збереження видового розмаїття та чисельності птахів.
Він виник США у 1894 року. Незабаром свято, що набуло популярності завдяки ЗМІ, почало масово проводитися у всіх штатах, а потім прийшло до Європи.
19 березня 1902 року було прийнято “Міжнародну конвенцію з охорони птахів, корисних у сільському господарстві”, яку підписали понад десять держав. Вона набула чинності 12 грудня 1905 року. 18 жовтня 1950 року в Парижі було підписано “Міжнародну конвенцію про охорону птахів”, яка замінила попередній документ для більшої частини держав-учасниць – вона розглядала вже всі види птахів, а не тільки ті, які корисні для сільського господарства.
1889 – у Чикаго з’явилася у продажу перша у світі посудомийна машина;
1890 – Бельгійський емігрант Шарль ван Деполь отримав у США патент на перший тролейбус;
1919 – Асканія-Нова оголошена народним заповідним парком;
1924 – Адольфа Гітлера засуджено на п’ять років в’язниці за Пивний путч;
1976 – Стів Джобс та Стів Возняк заснували Apple;
1999 – Набрав чинності Договір про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією (діяв до 2019 р.);
2001 – Нідерланди легалізували одностатеві шлюби;
2002 – Нідерланди легалізували евтаназію;
2009 – Албанія та Хорватія приєдналися до НАТО;
2016 – Наступ військ Азербайджану на Карабах, або так звана “4-денна війна”.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…