Вівторок, 21 Березня, 2023
ГоловнаГрошіНові податки для українців – за несплату з 1 серпня почнуть серйозно...

Нові податки для українців – за несплату з 1 серпня почнуть серйозно штрафувати

Этот материал также доступен на русском языке
Українські біженці, які через війну були змушені покинути свої будинки, мають подати податкову декларацію про доходи за 2022 рік до 1 травня.

Про це в телеграм-каналі написала екс-голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна.

Декларація подається до 1 травня 2023 року за встановленою формою разом із додатками (https://tax.gov.ua/others/deklaruvannya-gromadyan), при цьому додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.

До 1 серпня включно слід сплатити податкові зобов’язання.

Громадяни, які отримували іноземні доходи та перебувають за кордоном, можуть надіслати декларацію:

  • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації;
  • в електронній формі через особистий електронний кабінет на сайті податкової, але для цього необхідно мати електронний ключ (https://cabinet.tax). gov.ua/login).

«На жаль, на відміну від ФОП, подання декларації для громадян у Дії не реалізовано, хоча для біженців ця опція точно була б потрібна», – зазначила Южаніна.

Українцям, які отримали іноземний дохід та сплатили податки за межами України, для зарахування сплачених податків необхідно отримати довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування, легалізовану у закордонній дипломатичній установі України країни, де виходив такий дохід (прибуток).

У разі відсутності у платника податків підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, слідом.

Які штрафи передбачені?

Несвоєчасне подання декларації тягне за собою накладення штрафу у розмірі 340 гривень.

Крім того, застосовується адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що жителі сіл повинні сплатити податок.

Нове на сайті