П’ятниця, 31 Березня, 2023
ГоловнаНовиниВодіям можуть виписати штраф за наявність пального в автомобілі

Водіям можуть виписати штраф за наявність пального в автомобілі

Этот материал также доступен на русском языке
Часто водії легковажно ставляться до Правил дорожнього руху, вважаючи, що легке порушення не спричинить серйозної відповідальності. Особливо у воєнний час.

Йдеться про перевезення пального у багажнику. Через постійні проблеми то з підвищенням цін, до дефіцитом на бензин або дизельне паливо, багато дбайливих господарів намагаються закуповуватися про запас. Але за це можна отримати штраф.

Так, нещодавно співробітники патрульної поліції України на Київщині зупинили водія автомобіля марки Volkswagen. Під час проведення поверхового огляду транспортного засобу співробітники патрульної поліції виявили каністри з дизельним паливом загальним обсягом 2000 літрів.

Перевірка документів показала, що водій не має жодних дозвільних документів на цей вантаж, сам же водій не зміг пояснити звідки і куди він везе таку кількість палива.

Перевезення бензину та іншого виду палива в каністрах відноситься до перевезення вогненебезпечних вантажів, але в цьому питанні не все однозначно.

У даному випадку на водія буса  правоохоронці виписали протокол за ч. 1 ст. 132-1, яка передбачає покарання порушення правил перевезення дорогами загального користування небезпечних вантажів. Для подальшого з’ясування обставин на місце події викликали слідчих.

Багато водіїв задаються після таких випадків питанням, а чи законно перевозити паливо в каністрах без дозвільних документів і чи потрібні особливі документи на перевезення небезпечного вантажу у вигляді пального тільки від певного літражу.

У пункті 1.7 Наказу МВС “Про перевезення небезпечних вантажів по дорозі” зазначається, що положення правил не поширюється у таких випадках:

На рідке паливо, що міститься у паливних баках транспортного засобу, що здійснює перевезення. Воно має бути призначене для тяги чи функціонування будь-якого обладнання транспортного засобу;

Загальна ємність вбудованих баків має перевищувати 1500 л одну транспортну одиницю. Місткість бака, встановленого на причепі, має перевищувати 500 л;

У переносних паливних ємностях, наприклад у каністрах, можна перевозити не більше 60 л палива на одну транспортну одиницю. При цьому ці обмеження не поширюються на рятувальні служби.

Це означає, що якщо у звичайному легковому авто водій перевозить понад 60 л палива у каністрах, на нього можуть накласти штраф у розмірі 510 грн.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що водіїв приголомшили новими штрафами – законопроект готовий.

Джерело: ampercar

Нове на сайті