Новини

Цей день в історії: 24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Міжнародний день боротьби з депресією

Депресія – найпоширеніший психічний розлад, при якому у хворого зникає інтерес до життя, знижується самооцінка та працездатність, переважає поганий настрій, пригніченість та сильне почуття провини. На думку лікарів, це серйозне захворювання, яке потребує професійного лікування. Ще Гіппократ описав його під назвою «меланхолія».

Один із способів лікування депресії – нормалізація рівня гормонів серотоніну та дофаміну, що забезпечується дотриманням режиму здорового сну, повноцінного харчування, перебування у яскраво освітлених місцях, регулярних фізичних навантажень. Також не варто забувати про профілактику захворювання. Тому потрібно регулярно підвищувати собі настрій та самопочуття, щоб не доводити себе до депресії.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня Всесвітній день боротьби із туберкульозом. Дата встановлено на честь того, що саме цього дня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох відкрив збудник туберкульозу. Мета цього дня – підвищити поінформованість про глобальну епідемію туберкульозу, адже обізнаний – означає озброєний. Зараз туберкульоз – це велика проблема. Від нього помирає понад 1 мільйон людей у світі, і більшість з них – жителі країн, що розвиваються.

Що потрібно знати про туберкульоз?

  • За даними ВООЗ, близько чверті населення світу має латентний туберкульоз — люди інфіковані бактерією, але поки що не хворі і не передають хворобу. Імовірність того, що латентні заражені все ж таки захворіють на туберкульоз, становить 5–15 %.
  • Важливо знати, що туберкульоз виліковний і запобігти. Проте максимально ефективну вакцину чи ліки проти нього ще не винайшли. У багатьох країнах новонародженим ставлять щеплення БЦЖ, воно захищає дітей від найважчих форм туберкульозу. Дорослим цю вакцину майже ніколи не ставлять через те, що з віком її ефективність знижується.
  • Стрептоміцин, перший ефективний при туберкульозі антибіотик, з’явився лише у 1940-х роках. Сучасні схеми лікування ґрунтуються на антибіотиках, які винайшли у 1960-х. Зазвичай хворобу можна вилікувати за допомогою цих препаратів, але не завжди, оскільки бактерії з часом виробляють стійкість до антибіотиків.
  • У 2014 році у Великій Британії було вперше задокументовано два випадки поширення туберкульозу від кішки до людини. Агентство охорони здоров’я Англії повідомило, що зразки інфекції, взяті у домашніх тварин і хворих людей, були невідмінними і кішка була найбільш вірогідним джерелом захворювання.

Новое на сайте

  • Новини

Деякі пенсіонери отримають у грудні доплату: сума виплати залежить від розміру пенсії

Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.

22/11/2024 17:25
  • Новини

До 43 200 гривень: Карітас надає українцям нову грошову допомогу

Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.

22/11/2024 15:58
  • Новини

Кімнатні рослини, які як магніт притягують кохання та добробут у кожну оселю

Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.

22/11/2024 14:31
  • Новини

Несподіваний інгредієнт, який зробить котлети соковитими та ніжними

Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…

22/11/2024 13:39
  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41