Вівторок, 21 Березня, 2023
ГоловнаНовиниВласників присадибних ділянок попередили про серйозне покарання: мало не буде

Власників присадибних ділянок попередили про серйозне покарання: мало не буде

Этот материал также доступен на русском языке
Весна – це активний час, коли власники присадибних ділянок починають наводити порядки у своїх садах, на городах. І саме в цей час зростає кількість виписаних штрафів. За що можуть покарати українців?

Йдеться про багатотисячні штрафи за спалювання сухої трави, листя та іншого рослинного сміття. У поодиноких випадках вони можуть перевищити навіть 100 тис. грн.

В Україні спалювання трави, листя та іншого рослинного сміття заборонено законом та карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн.

Спалювати рослинні залишки заборонено, тому що під час активного спалювання з димом, що виділяється, в повітря вивільняється отруйна суміш, у складі якої пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали і т. д. До речі, земляний покрив, на якому спалюють траву, відновлюється через 5-6 років.

Штраф для посадових осіб становить ще більше – 15-21 тис. грн. Однак цифри можуть збільшитись, якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та території природно-заповідного фонду.

Найбільші штрафи – 90-150 тис. грн – виписуються за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці. Якщо за пожежі загинули люди, можна отримати 2-5 років позбавлення волі.

Джерело: Обозреватель

Нове на сайті