Вівторок, 21 Березня, 2023
ГоловнаНовиниЧи варто розраховувати на підвищення пенсій після індексації тим, хто продовжує працювати?

Чи варто розраховувати на підвищення пенсій після індексації тим, хто продовжує працювати?

Этот материал также доступен на русском языке
У березні буде проведено масштабну індексацію пенсій. Внаслідок якої, за попередньою інформацією Мінсоцполітики, пенсії в середньому збільшать на 18-20%. Але чи торкнеться перерахунок пенсіонерів, які працюють?

Консультант із пенсійних питань Сергій Коробкін пояснив, що формула розрахунку пенсії для тих, хто припинив трудову діяльність та для тих, хто продовжує працювати, однакова. Однак є важливі нюанси.

Слід зазначити, що розмір пенсії по суті є здобутком трьох чисел:

  • середньої зарплати по Україні за три минулі роки;
  • коефіцієнта, що розраховується на підставі індивідуальної зарплати людини та її співвідношення із середньою зарплатою по країні;
  • коефіцієнта стажу.

І для пенсіонерів, які працюють, і для непрацюючих пенсіонерів, наведена вище формула залишається незмінною. Тобто вона обох випадках однакова. Різниця при розрахунку пенсії працюючих пенсіонерів та непрацюючих пенсіонерів залежить від інших параметрів.

Якщо розмір пенсії та надбавки за понаднормовий стаж прив’язаний до прожиткового мінімуму, то для непрацюючих пенсія збільшується. Пенсіонерам, які працюють, виплати у такому разі не перераховують.

Коли людина звільняється, то пенсію перераховують з урахуванням актуальнішого прожиткового мінімуму, що діє на момент звільнення. Такий самий механізм діє на тих, у кого мінімальна пенсія за віком залежить від розміру мінімальної зарплати по країні.

Схожа ситуація з доплатами, що залежать від стажу та віку. Так, особам, які мають 70 років та повний стаж, мають виплачувати не менше 2500 гривень. Але це підвищення торкнулося лише громадян, які припинили трудову діяльність. Для працюючих розміри пенсії залишаються колишніми і можуть бути переглянуті лише у разі звільнення.

Втім, різниця у розмірах пенсій для працюючих та непрацюючих пенсіонерів зараз несуттєва.

Найчастіше звільнення не зможе вплинути на розмір пенсії радикально. Але все ж таки важливо пам’ятати, що при влаштуванні на роботу про це потрібно відразу повідомити Пенсійний фонд. Інакше відбудеться переплата пенсії, яку потім почнуть вираховувати.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, на скільки в середньому зростуть пенсії після березневої індексації.

Нове на сайті