Субота, 4 Лютого, 2023
ГоловнаНовиниМагнітні бурі в Україні на четвер, 12 січня

Магнітні бурі в Україні на четвер, 12 січня

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У четвер, 12 січня, суттєвих магнітних бур не очікується.

Упродовж останніх 24 годин сонячна активність була на високому рівні. За останню добу на Сонці сталися три спалахи класу С, чотири спалахи класу М та один спалах класу Х1,06.

Найпотужнішими є сонячні спалахи X-класу. Такі сильні спалахи трапляються не часто. У разі, якщо вони спрямовані на Землю, такі спалахи та пов’язані з ними КВМ можуть створювати тривалі радіаційні бурі, які можуть пошкодити супутники, системи зв’язку та навіть наземні технології та енергосистеми.

Спалахи X-класу можуть спричинити серйозний (G4) або екстремальний (G5) геомагнітний шторм на Землі. Крім того, такі спалахи викликають гарне полярне сяйво.

Очікується, що у четвер геомагнітне поле буде спокійним. Сонячна активність, ймовірно, буде помірною із ймовірністю спалахів класу X.

Сонячна активність на 12 січня:

Імовірність малого геомагнітного шторму – 1%
Імовірність великого геомагнітного шторму – 1%
Імовірність спалаху на Сонці М-класу – 70%
Імовірність спалаху на Сонці Х-класу – 30%
Кількість сонячних плям – 113.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Під час магнітних бур спеціалісти радять не піддавати себе зайвим навантаженням.

Магнітні бурі трапляються в середньому 5-6 разів на рік і можуть тривати кілька днів. Серйозної небезпеки вони не несуть, але можуть ускладнити життя тим, хто має проблеми зі здоров’ям. Розповідаємо, що таке магнітна буря і як її пережити.

Що таке магнітна буря

Навколо Землі є невидима оболонка – магнітосфера, яка захищає нашу планету від сонячної радіації. З космосу на неї впливає потік сонячного вітру — так називають іонізовані частинки, які постійно розлітаються від Сонця зі швидкістю 400 км/сек. Зазвичай сила тиску сонячного вітру та тиск магнітної оболонки Землі рівні.

Але коли на Сонці трапляються спалахи, швидкість сонячного вітру збільшується, баланс тиску змінюється, магнітосфера як би стискається над Землею і починають змінюватися величини струмів. Цю “болтанку” тиску вчені називають магнітною бурею. Спалахи деяких молодих зірок такі сильні, що могли б зруйнувати атмосферу своїх планет. Активність Сонця нижча, але все порівняно може вплинути на земних жителів, викликати перешкоди в радіозв’язку і збої в роботі приладів.

Чи є небезпека для людей?

Однозначної думки вчених про те, як впливає це природне явище на людей та тварин, немає. Дослідження показують, що в період магнітних бур підвищується число смертей від інфаркту міокарда та інсульту. Але це підвищення незначне (близько 20%), до того ж це лише дані статистики. Оцінити вплив конкретної геомагнітної події на здоров’я людини важко.

Нове на сайті