Це випливає з 266 статті Податкового кодексу України, пише Обозреватель.
Податок треба заплатити тим, хто має досить великі «апартаменти». Зайвою вважається площа будинку від 120 квадратів та квартири – від 60 квадратних метрів. Платіжки надходять за минулий рік.
Кожному власнику “зайвої” нерухомості прийде квитанція (до 1 липня). З моменту вручення квитанції надають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, проте її розмір не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати.
2023-го це 97,5 грн. Також місцева влада може збільшити “норму”. Наприклад, брати податки за квартири площею, що перевищує не 60, а 70 квадратних метрів.
Припустимо, що місцева влада встановила максимальну ставку та мінімальну норму за площею. За правилами платити за квартири не потрібно тим, у кого житло знаходиться на окупованій території або в їхніх населених пунктах велися воєнні дії.
При цьому якщо площа квартири більша за 300 “квадратів” (або будинки від 600 “квадратів”) розмір податку складе 25 тисяч гривень. Якщо ж квартира 113 «квадратів», то доведеться заплатити понад 5 тисяч гривень.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому і скільки доведеться платити за земельний пай.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…