4 січня Земля підійшла на мінімальну відстань до Сонця цього року під час явища, що називається перигелій. Ця відстань змінюється з року в рік, у 2023 році вона склала 147 мільйонів кілометрів. Саме цей момент зближення став ще яскравішим: 4-5 січня в атмосферу нашої планети врізається корональний викид маси (СМЕ), який відокремився від нашої зірки.
Це зіткнення викликає слабку магнітну бурю Землі. Вона може ненадовго вивести з ладу енергосистеми, викликати перебої в радіозв’язку і викликати Північні сяйва набагато далі на південь, ніж зазвичай.
Разом з тим очікується, що саме ця магнітна буря не викличе жодних довгострокових наслідків.
Магнітна буря у четвер, 5 січня, відноситься до рівня G1.
Магнітна буря такої сили може бути причиною незначних збоїв у роботі енергосистем, а також вплинути на маршрути міграцій птахів та тварин. Також магнітна буря може вплинути на здоров’я метеозалежних і літніх людей, тому в цей день їм потрібно бути обережними.
Упродовж останніх 24 годин сонячна активність була на низькому рівні. За останню добу на Сонці сталися три спалахи класу С, максимальним з яких був спалах класу С3,5. Такі спалахи мало впливають на Землю.
Очікується, що у четвер геомагнітне поле буде від спокійного до слабкого штормового рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із ймовірністю спалахів М-класу та невеликою ймовірністю спалаху Х-класу.
Сонячна активність на 5 січня:
Імовірність малого геомагнітного шторму – 25%
Ймовірність великого геомагнітного шторму – 5%
Імовірність спалаху на Сонці М-класу – 35%
Імовірність спалаху на Сонці Х-класу – 10%
Кількість сонячних плям – 20.