У суботу, 31 грудня, суттєвих магнітних бур не очікується.
Протягом останніх 24 годин сонячна активність була на помірному рівні. За останню добу на Сонці відбулися десять спалахів класу С і два спалахи класу М, максимальним з яких був спалах класу М2,43.
Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М2,43 може викликати невеликий рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.
Очікується, що у суботу геомагнітне поле буде від спокійного до активного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою з ймовірністю спалахів класу M та невеликою ймовірністю спалаху класу X.
Сонячна активність на 31 грудня:
Імовірність малого геомагнітного шторму – 15%
Імовірність великого геомагнітного шторму – 1%
Імовірність спалаху на Сонці М-класу – 45%
Імовірність спалаху на Сонці Х-класу – 10%
Кількість сонячних плям – 35.
Як впливають геомагнітні збурення на здоров’я людини?
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.
Тією чи іншою мірою більшість людей метеозалежні. Ступінь виразності і характер цієї залежності в більшості своїй є індивідуальними і пов’язані з психологічним станом людини, часом року і схильністю до серцево-судинних захворювань.
Час розвитку реакції також варіює: у когось вона починає розвиватися на 1–2-й день бурі, у когось — у пік, у деяких — через певний час після бурі.
Магнітні бурі впливають на в’язкість крові, підвищуючи її. Як наслідок, збільшується схильність до утворення тромбів, знижується газообмін організму, розвивається гіпоксія тканин, підвищується артеріальний тиск. Збільшується кількість інсультів, інфарктів, гіпертонічних кризів, посилюється мігрень. Тому особам із серцево-судинними захворюваннями і схильністю до них слід пам’ятати про це і вдаватися до профілактичних заходів напередодні бур, а також завжди мати під рукою необхідні лікарські засоби.