До початку війни в Україні планувалося у 2022-2023 роках розпочати поступово впроваджувати накопичувальну пенсійну систему, щоб майбутні пенсіонери протягом свого трудового періоду самостійно створювали свої пенсійні заощадження та не залежали від депутатів, чиновників та державного бюджету.
Але за умов військової агресії Верховна Рада відклала розгляд цього питання на невизначений термін. Попередньо чиновники та депутати планували, що на накопичення спрямують 5 відсотків з єдиного соціального внеску (сьогодні ЄСВ становить 22 відсотки від фонду оплати праці), а пенсійний внесок на накопичувальне страхування у перший рік становитиме 1 відсоток фонду оплати праці з подальшим підвищенням. Наразі ці кошти спрямовуються до Пенсійного фонду України, а звідти – на виплати пенсій десяти мільйонам пенсіонерів у рамках стандартної солідарної пенсійної системи.
Водночас у Мінсоцполітики сподіваються використати цей час для вироблення механізмів функціонування накопичувальної пенсії.
“Я дуже сподіваюся, що до закінчення війни ми пропрацюємо накопичувальну пенсійну систему. І ці люди, яким по 35 років, зможуть ще додатково накопичувати на персональні рахунки і вже отримувати дуже добре, гідне, як у Європі чи світі, пенсійне забезпечення”, – каже міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що деякі пенсіонери отримають виплати позачергово.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…