З ініціативи Європейського товариства радіологів, починаючи з 2012 року, світова громадськість відзначає Міжнародний день радіології – професійне свято для фахівців цієї медичної галузі – радіодіагностів та радіотерапевтів різних напрямків.
З метою привернути увагу громадськості до радіології та запроваджено професійне свято. День для нього обраний невипадково. Саме 8 листопада 1895 р. Вільгельм Конрад Рентген виявив існування названих його ім’ям променів. На жаль, тріумфатор електротехнічної виставки 1881 року етнічний українець Іван Пулюй зі своєю «лампою-трубкою» та Х-променями – фактичний піонер радіології – відомий лише порівняно вузькому колу фахівців.
Вже через рік після відкриття випромінювання у світі з’явилися перші рентген-апарат та плівка, чутлива до рентгену. Після цього буквально відразу почали з’являтися рентген-кабінети та клініки, які служили діагностиці у пульмонології, травматології та стоматології.
Дотепер рентген – найбільш поширений, швидкий і доступний засіб діагностики у світі. З часом радіологія зробила великий стрибок у розвитку: з’явилися нові методи, апарати променевої діагностики та терапії тощо. Своєю сумлінною та нелегкою працею рентгенологи та рентгенлаборанти показують приклад мужності, витривалості, терпіння та старанності, хоробрості в небезпечних умовах, відданості обраної професії, розуміння та готовності допомогти людям за першої загрози здоров’ю.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…