Перша заступниця Міністерства соціальної політики Дарія Марчак під час телемарафону заявила, що найбільшу вигоду від підвищення прожиткового мінімуму отримують не ті громадяни, які більше потребують допомоги.
За її словами, прожитковий мінімум прив’язаний до значної кількості виплат і тому його підвищення відчувають, перш за все, громадяни з хорошим фінансовим станом.
«На жаль, прожитковий мінімум сьогодні в Україні не відіграє своєї ключової ролі показника доходів. Скільки сім’я має отримувати для того, щоби жити безбідно. І це глобальна проблема. І причина цієї проблеми — це те, що за незалежність України до прожиткового мінімуму прив’язали дуже багато виплат. І таким чином, коли ми рухаємо прожитковий мінімум, на жаль, дуже часто ми опиняємося в ситуації, коли найбільшу вигоду від підвищення прожиткового мінімуму отримують не ті громадяни, які більше потребують допомоги від фінансів, а ті, які мають хороший стан, – заявила вона.
Марчак зазначила, що наступного року підвищення прожиткового мінімуму не планується, чергове зростання відбудеться в грудні 2022 року і збережеться на весь 2023 рік.
У Раді вже зареєстровано законопроект, який має вирішити проблему непрофільного використання прожиткового мінімуму.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про перерахунок пенсій військовослужбовцям із жовтня.
Для багатьох людей звичною справою є позичати одне в одного різні речі. Одні бажають зекономити…
Квашена капуста – це не просто улюблене доповнення до вечері чи обіду, а й стратегічний…
30 жовтня невеликий дощ очікується на Вінниччині, на решті територіях України - без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Що таке нетримання сечі? Нетримання сечі (або інконтиненція) – це патологічний процес мимовільного виділення, підтікання…
Люди здавна знають, що життєві цикли Землі нерозривно пов'язані з нічним світилом - Місяцем. Саме…