Насамперед, це стосується хліба та популярних в Україні каш.
Як заявив генеральний директор агрохолдингу HarvEast Holding Дмитро Кушнір, вже наступного року з прилавків магазинів можуть зникнути перлова, ячна крупа, а також житній хліб.
Справа в тому, що фермерам вирощувати ячмінь та жито в Україні стало невигідно.
Виробництво цих двох зернових стало значно складнішим через подорожчання усіх складових процесу та розвалу логістичних ланцюжків.
“Фермери не можуть продати те, що вони виростили, хоча б із мінімальним прибутком, тому що зараз це зерно ніхто не купить за реальною ціною”, – зазначає Дмитро Кушнір.
З цього випливає, що наступного року українські аграрії можуть взагалі відмовитися від посіву ячменю та жита, що призведе до дефіциту продукції.
Нагадаємо, перлова крупа виходить шляхом очищення ячменю від плівок та подальшої спеціальної обробки. Зерна шліфують і полірують, тому їхня поверхня стає гладкою і блискучою, а самі зерна округлими з м’якими краями. Саме такий зовнішній вигляд вплинув на назву: перлівка від англ. “pearl” – перлина.
Ячневу крупу одержують шляхом дроблення ячмінного зерна, попередньо звільненого від квіткових плівок та плодових оболонок, має вигляд білих або злегка жовтуватих гранул-крупинок неправильної форми з гострими гранями. На відміну від перлової крупи не піддається шліфуванню та поліруванню.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Україні починають зростати ціни на продукти.
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…