Четвер, 9 Лютого, 2023
ГоловнаНовиниНазвано категорію пенсіонерів, у яких пенсія не повинна бути меншою за 4256...

Названо категорію пенсіонерів, у яких пенсія не повинна бути меншою за 4256 гривень

Этот материал также доступен на русском языке
Середня пенсія в Україні станом на 1 жовтня складає трохи більше 4,5 тисячі гривень, але досить велика частина українців отримують пенсії від 2000 до 3000 гривень.

У Пенсійному фонді назвали тих, у кого пенсія не може бути нижчою за 4256 гривень.

Це стосується учасників бойових дій.

Усі українські військові, які брали участь у виконанні бойових завдань із захисту України у складі військових підрозділів, з’єднань чи об’єднань усіх видів ЗСУ та флоту, мають статус учасників бойових дій.

Учасникам бойових дій до пенсії встановлюється доплата у розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму. Станом на 1 липня така надбавка становить 506 грн 75 коп. Є ще цільова грошова допомога у 40 гривень. Вона з 2004 року передбачена Законом України “Про покращення матеріального стану учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни”.

У той же час загальний розмір пенсії УБД не може бути меншим за 210 відсотків прожиткового мінімуму. Тобто зараз така пенсія не може бути меншою за 4256 грн 70 коп. Ця норма діє на підставі постанови Кабінету Міністрів від 26 червня 2019 року №543.

Доплати за статус УБД встановлюються у будь-який вид пенсії, адже такий статус можуть мати і військові, і громадянські пенсіонери.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що деяким українцям хочуть кардинально змінити механізм призначення пенсії.

Нове на сайті