Всесвітній день йододефіциту відзначають щорічно 21 жовтня. Головне його завдання — підвищити поінформованість про небезпеку йододефіциту та методи його профілактики. Йод — один із найважливіших для здоров’я людини мікроелементів. Він входить до складу гормонів щитоподібної залози, які грають критичну роль в нормальному зростанні, розвитку та обміні речовин організму.
Через нестачу або відсутність йоду в організмі можуть розвиватися різні захворювання щитоподібної залози, а невеликий недолік йоду може призводити до втоми, пригніченого настрою, дратівливості, проблем з пам’яттю і головним болям.
На добову потребу організму в йоді впливають різні фактори: вік, маса тіла, стан здоров’я та ін.
У цілому для дітей до року оптимальна добова доза йоду становить 110-130 мкг, дітей до 8 років – 90 мкг, дітей до 1 мкг, дорослих — 150 мкг, вагітних жінок — 220 мкг, годуючих матерів — 290 мкг.
В раціоні людини основними джерелами йоду виступають морська риба і морепродукти, вирощені в багатому йодом грунті рослини, а також молочні продукти і яйця, отримані від тварин, в раціоні яких було достатньо йоду. Йододефіцит найбільш поширений у районах, які розташовані далеко від моря, тому що ґрунти в них бідні йодом, а в раціоні жителів присутнє мало морепродуктів.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…